اخبار ارز دیجیتال

قیمت اتریوم به ۱.۶ هزار دلار رسید زیرا بازار انتظار دارد فدرال رزرو فشار را کاهش دهد

قیمت اتریوم به بالاترین سطح خود از سپتامبر رسیده است، اما داده‌ها نشان می‌دهد که نهنگ‌ها تمایلی به اهرم‌های طولانی ندارند.

یک رالی غافلگیرکننده ۲۵۰ دلاری بین ۲۵ اکتبر و ۲۶ اکتبر رخ داد و قیمت اتر (ETH) را از ۱۳۴۵ دلار به ۱۵۹۵ دلار رساند. این حرکت منجر به انحلال ۵۷۰ میلیون دلار در شرط‌های نزولی اتر در مبادلات مشتقه شد. این بزرگترین رویداد در بیش از ۱۲ ماه بود. قیمت اتر نیز به بالای ۱۶۰۰ دلار رسید که بالاترین سطح از ۱۵ سپتامبر است.

بیایید دریابیم که آیا این افزایش ۲۷ درصدی طی ۱۰ روز گذشته نشان دهنده تغییر در روند است یا خیر.

شاخص قیمت ۴ ساعته اتر/دلار آمریکا.منبع: Trading View

شایان ذکر است که افزایش ۱۰.۳ درصدی بیشتر به ۱۶۵۰ دلار در ۲۹ اکتبر، سه روز بعد، قابل توجه است. در مجموع، ۸۴۰ میلیون دلار شورت اهرمی در سه روز منحل شد که بیش از ۹ درصد از سود باز در معاملات آتی اتریوم را نشان می‌دهد.

پس از آنکه مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو اعلام کرد قصد دارد سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد، بازارها در ۲۱ اکتبر خوشبین شدند. با این حال، اقدام انقباضی قبلی بانک مرکزی ایالات متحده باعث شده است که شاخص بورس S&P 500 در سال ۲۰۲۲ به میزان ۱۹ درصد کاهش یابد.

تحلیلگران ING در ۲۸ اکتبر گفتند که بازار سهام از ۲۰ اکتبر تا ۳۱ اکتبر ۵.۵ درصد افزایش یافت. از آن عبور کن علاوه بر این، گزارش ING می افزاید: این نرخ نهایی را از ۴.۷۵٪ به ۵٪ می رساند. ”

بیایید نگاهی به داده های مشتقات اتر بیندازیم تا بفهمیم که آیا سرمایه گذاران از افزایش قیمت اخیر با توجه به سیگنال های متناقض بازار سنتی حمایت می کنند یا خیر.

معامله گران آتی علیرغم افزایش ۱۶۰۰ دلاری نزولی می مانند

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. با این وجود، این روش ترجیحی برای معامله گران حرفه ای است، زیرا از نوسانات نرخ های تامین مالی که اغلب در قراردادهای آتی دائمی رخ می دهد محافظت می کند.

حق بیمه سالانه برای معاملات آتی اتر ۳ ماهه.منبع: لویتاس

این شاخص باید با حق بیمه ۴ تا ۸ درصد در سال در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. بنابراین، نمودار بالا به وضوح شیوع شرط‌بندی نزولی در معاملات آتی ETH را نشان می‌دهد، زیرا حق بیمه برای معاملات آتی ETH در ماه اکتبر در محدوده منفی قرار داشت. با انعکاس بی‌میلی معامله‌گران حرفه‌ای برای افزودن موقعیت‌های خرید اهرمی (خروجی)، این وضعیت غیرعادی و معمولی در بازار نزولی است.

معامله گران همچنین باید بازار گزینه های اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا اثرات خارجی ذاتی در محصولات آتی را رد کنند.

معامله گران گزینه های ETH به موقعیت خنثی حرکت کرده اند

انحراف دلتا ۲۵ درصد نشان می‌دهد که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت در جهت بالا و پایین هزینه بیش از حد پرداخت می‌کنند.

Ether 60 Day Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از ۱۰% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، اندیکاتورهای انحرافی تمایل به زیر ۱۰ درصد دارند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

انحراف دلتای ۶۰ روزه تا ۲۵ اکتبر بالاتر از آستانه ۱۰ درصد بود و باعث شد معامله گران گزینه های سیگنال تمایل کمتری به ارائه حفاظت نزولی داشته باشند. با این حال، تغییر عمده ای در طی چند روز آینده رخ داد، زیرا نهنگ ها و میزهای آربیتراژ شروع به قیمت گذاری یک ریسک متوازن از حرکت صعودی و نزولی قیمت کردند.

انحلال ها حرکت های غافلگیرکننده را نشان می دهند، اما اطمینان خریدار حداقل است

این دو شاخص مشتق نشان می‌دهند که افزایش ۲۷ درصدی قیمت اتر از ۲۱ اکتبر تا ۳۱ اکتبر غیرمنتظره بوده و تاثیر بزرگ آن را بر نقدینگی توضیح می‌دهد. در مقابل، افزایش ۲۵ درصدی اتر از ۴ آگوست تا ۱۴ آگوست باعث ۴۸۰ میلیون دلار انحلال کوتاه مدت (فروشنده) اهرمی شد که حدود ۴۰ درصد کمتر بود.

در حال حاضر، احساسات عمومی با توجه به گزینه های ETH و بازار آتی خنثی است. بنابراین، معامله‌گران احتمالاً محتاطانه عمل می‌کنند، به‌ویژه اگر نهنگ‌ها یا میزهای آربیتراژ در طول چنین تجمع چشمگیری در حاشیه باشند.

تا زمانی که قدرت سطح حمایت ۱۵۰۰ دلاری و اشتهای روزافزون معامله‌گران حرفه‌ای برای خرید طولانی‌مدت اهرمی تایید نشود، سرمایه‌گذاران نباید عجله کنند تا به این نتیجه برسند که رالی اتر پایدار است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا