اخبار ارز دیجیتال

اتریوم سرمایه گذاری را متحول خواهد کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

انتظار می‌رود همراه با سرمایه‌گذاری سنگین در استخرهای سهام اتریوم، اوراق بهادار توکن‌سازی شده در سال‌های آینده افزایش یابد.

اتریوم اغلب به عنوان دشمن مالی سنتی در مبارزه مانوی ها برای تمرکززدایی به تصویر کشیده می شود. در واقع هیچ تعارضی وجود ندارد. اتریوم به جای تخریب بخش مالی سنتی، در حال بهبود آن است. به زودی این دو سیستم کاملاً در هم تنیده خواهند شد.

گزاره‌های ارزش اصلی اتریوم – نگهبانی، شفافیت و واسطه گری – برای مؤسسات مالی بسیار مهم هستند و می‌توانند در چارچوب‌های قانونی موجود محقق شوند. اتریوم قبلاً اولین گام‌ها را برای پذیرش سازمانی برداشته است و به دلیل تمرکززدایی بی‌نظیر شبکه، قرار است به یک لایه پرداخت اصلی برای تراکنش‌های مالی جهانی تبدیل شود.

بی طرفی در دنیای چند قطبی

اتریوم برای ارائه یک ارز جایگزین بدون دولت یا یک اقتصاد سایه ناشناس وجود ندارد. آنچه ارائه می دهد ساده است: بی طرفی.

اتریوم اولین هیئت منصفه واقعاً بی‌طرف در سیستم مالی جهانی است و ورود آن نمی‌تواند به موقع باشد. ثبات ژئوپلیتیکی حاصل از تسلط ایالات متحده در حال فرسایش است و سیاست داخلی اقتصادهای بزرگ به طور فزاینده ای بی ثبات می شود. در دنیای چند قطبی، سیستم مالی نیاز فوری به حفظ قوانین صحیح دارد.

مربوط: به لطف اتریوم، آلت کوین ها دیگر تهمت نیستند

سیستم اتریوم برای تسویه تراکنش ها و ذخیره داده ها عملاً شکست ناپذیر است. این در درجه اول به دلیل تمرکززدایی بی‌نظیر لایه اجماع در بیش از ۵۰۰۰۰۰ اعتبارسنجی است که در بیش از ۱۰۰۰۰ گره فیزیکی در ده‌ها کشور توزیع شده‌اند. علی‌رغم نگرانی‌هایی که برعکس وجود دارد، اتریوم به مرور زمان بیشتر غیرمتمرکزتر می‌شود و نه کمتر.

در واقع، اتریوم هرگز جایگزین قراردادهای سنتی یا نهادهای قانونی برای میانجیگری اختلافات نخواهد شد تا از وقوع آن جلوگیری کند.

حل مسائل عامل اصلی

از درجه سانتیگراد تا FTX تا سیلورگیت، وقایعی که منجر به «زمستان رمزنگاری» شد، بیشتر از کاستی‌های مالی سنتی صحبت می‌کند تا شکست ارزهای دیجیتال. در هر دو مورد، مشکل کلاسیک اصلی-نماینده با نظارت سست و تمرکز بیش از حد تشدید شد.

از لحاظ تاریخی، مقررات رویکرد پیش فرض برای این مشکل بوده است. مطمئناً به نظارت بیشتری نیاز دارد، اما اتریوم راه حل اساسی تری ارائه می دهد. قراردادهای هوشمند غیرقابل اعتماد و دفتر کل توزیع شده می توانند جنبه های خاصی از مشکل اصلی-نماینده را به طور کامل حذف کنند.

اتریوم و زنجیره مقیاس پذیر آن به زودی در بانکداری سنتی و مدیریت ثروت نفوذ خواهد کرد. تقریباً همه سرمایه‌گذاران، از حساب‌های پس‌انداز گرفته تا پورتفولیوهای بازنشستگی، دارایی‌های خود را در قراردادهای هوشمند غیرقابل اعتماد نگه می‌دارند، و در رمپ‌هایی که به دقت تنظیم شده‌اند، توکن‌سازی فیات تقریباً بدون اصطکاک افزایش می‌یابد.

Ethereum Market Cap، ۲۰۱۶-۲۳. منبع: CoinGecko

در همین حال، سرمایه‌گذاران و در نهایت قانون‌گذاران از مدیران دارایی‌ها می‌خواهند که از اوراکل‌های زنجیره‌ای غیرقابل اعتماد برای گزارش عملکرد صندوق استفاده کنند. در این زمینه ها، اتریوم مقررات را نقض نمی کند و آنها را تشدید خواهد کرد. در نهایت، مسئولان به همان اندازه که به ذخیره نقدینگی مورد نیاز توجه می کنند، به مشخصات فنی قراردادهای هوشمند نیز توجه خواهند کرد.

آینده اتریوم بدون مجوز نیست. مجوز مبتنی بر هویت استاندارد است، اما آنقدر یکپارچه است که عملاً نامرئی است. با گسترش ارزهای دیجیتال بانک مرکزی، سانسور دولتی به یک نگرانی جدی تبدیل می شود. قانونی که دولت‌ها را از مسدود کردن خودسرانه دارایی‌های دیجیتال محدود می‌کند، شتاب سیاسی قابل توجهی را به همراه خواهد داشت.

به طور خلاصه، اتریوم پتانسیل کاهش چشمگیر کلاهبرداری مالی شخصی را دارد، اما تأثیر محدودتری بر سانسور دولتی دارد.

پذیرش زودهنگام نهادی

آینده اتریوم ممکن است بسیار دور باشد، اما بلوک های سازنده در حال حاضر اینجا هستند. امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سال ۲۰۲۱ به یک طوفان سوداگرانه منفجر شده است، اما این فعالیت های دیوانه کننده باعث نوآوری قابل توجهی شده است. در حال حاضر، این فناوری برای ایجاد انواع بازارهای بدون واسطه و ابزارهای مالی نمادین وجود دارد.

آنچه گم شده است، ارتباط با سیستم مالی گسترده تر است. این تمرکز کلاس جدیدی از دروازه‌های فیات به کریپتو تنظیم‌شده و متولیان مانند Circle است. این شرکت مستقر در ایالات متحده با USD Coin (USDC)، دلار توکن شده، پایه و اساس اقتصاد دیجیتال را پایه گذاری کرد. Circle در حال حاضر در حال ساخت زیرساخت‌های حیاتی اضافی است، از جمله حساب‌های فیات-کریپتو هیبریدی که مستقیماً به اتریوم و زنجیره مقیاس‌بندی آن متصل می‌شوند.

مربوط: تنظیم کننده های فدرال آماده صدور حکم در مورد اتریوم هستند

با شروع دارایی‌های با درآمد ثابت بدون ریسک، انتظار داریم طی چند سال آینده شاهد افزایش اوراق بهادار توکن‌شده باشیم. همچنین سرمایه گذاری قابل توجهی در استخرهای سهام اتریوم انجام خواهد شد که به عنوان یک دارایی استراتژیک کلیدی در بازار کریپتوهای سازمانی ظاهر خواهد شد. سایر حوزه‌های تمرکز شامل گزارش‌دهی مالی زنجیره‌ای، جریان‌های کاربر ساده برای انطباق با مقررات، و مشتقات توکن‌شده در سطح سازمانی است.

مسلماً، فعالیت های توسعه در ایالات متحده به دلیل یک سری اقدامات اجرایی اخیر کاهش یافته است، اما بازار اصلی برای موج آتی پروتکل های نظارتی باقی خواهد ماند.

مراقبت از باغ بی پایان

افزایش فشار نظارتی بر ارزهای دیجیتال، به ویژه DeFi، پایان یک دوره را نشان می دهد. بخش‌های بزرگی از اکوسیستم اتریوم به طور موثر حذف می‌شوند، به‌ویژه پروتکل‌هایی که نمی‌توانند یا نمی‌توانند خود را با یک محیط در حال تغییر سازگار کنند. با این حال، آنچه باقی می ماند، برای ادغام با سیستم مالی موجود مناسب است. تاثیر تحول‌آفرین اتریوم بر امور مالی سنتی تازه شروع شده است.

الکس اودونل بنیانگذار و مدیر عامل Umami Labs و به عنوان یکی از همکاران اولیه Umami DAO کار کرده است. قبل از پیوستن به Umami Labs، او هفت سال را به عنوان روزنامه نگار مالی در رویترز گذراند و M&A و IPOs را پوشش داد.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Alex O’Donnell

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا