🚨 اخبار ارز دیجیتال

مشتقات اتریوم Stir the Bears: مراقب پشتیبانی ۱۸۲۰ دلاری باشید


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رالی ناموفق بالای ۲۰۰۰ دلار در ۶ مه ثابت کرد که گاوهای ETH با اضافه کردن لونگ های اهرمی کاملاً راحت هستند.

پس از گذشت مدت کوتاهی از ۲۰۰۰ دلار در ۶ می، قیمت اتر (ETH) به محدوده باریکی بین ۱۸۲۰ دلار و ۱۹۵۰ دلار بازگشته است که عادی در سه هفته گذشته است.

آخرین داده‌های آتی و گزینه‌های اتر نشان می‌دهد که قیمت اتر احتمالاً به کمتر از ۱۸۲۰ دلار می‌رسد.

قیمت اتر به دلار، نمودار ۱۲ ساعته. منبع: TradingView

حتی شوق memecoin که تقاضا برای شبکه اتریوم را افزایش داد نتوانست اعتماد سرمایه‌گذاران را القا کند. داده‌های BitInfoCharts نشان می‌دهد که میانگین کارمزد تراکنش در اتریوم در ۶ می به ۲۷.۷۰ دلار افزایش یافت که بالاترین سطح در ۱۲ ماه گذشته است. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، یکی از محرک های اصلی افزایش تقاضای سیری ناپذیر Pepe (PEPE) در میان سایر memecoin ها بود.

علاوه بر این، افزایش قیمت گاز کاربران را به سمت راه حل های لایه ۲ سوق داده است که می تواند به عنوان یک ضعف تعبیر شود. به عنوان مثال، حذف سپرده ها از زنجیره اتریوم باعث کاهش کل ارزش قفل شده (TVL)، به ویژه در برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) می شود.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که فروش ۳۰ میلیون دلاری اتر توسط بنیاد اتریوم عامل شکست اتریوم به بالای ۲۰۰۰ دلار بوده است زیرا نزدیک به ۲۰۰۰۰ ETH به صرافی کریپتوکارنسی کراکن منتقل شده است. آخرین انتقال مرتبط توسط بنیاد در نوامبر ۲۰۲۱ انجام شد که قیمت آن از حدود ۴۸۵۰ دلار فراتر رفت و از آن زمان تاکنون ۸۰ درصد کاهش داشته است.

از جنبه اقتصاد کلان، داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده برای آوریل که در ۱۰ می منتشر شد، کمی کمتر از حد اجماع در ۴.۹ درصد بود که نشان‌دهنده تثبیت نرخ بهره در نشست بعدی فدرال رزرو (فدرال رزرو) در ژوئن است. انتظارات سرمایه‌گذاران برای ابزار FedWatch گروه CME شانس تثبیت ۹۴ درصدی را در محدوده فعلی ۵ تا ۵.۲۵ درصد نشان داد.

بنابراین، تقاضا برای دارایی‌های ریسک‌پذیر مانند ارزهای دیجیتال باید به دلیل نبود نشانه‌هایی از تغییر در سیاست‌های فدرال رزرو همچنان کاهش یابد. اما اگر سرمایه‌گذاران نگران این هستند که اتر احتمالاً بازار خرس ثابت ۳ هفته‌ای را بشکند، این در حق بیمه قراردادهای آتی ETH و افزایش هزینه گزینه‌های فروش محافظ منعکس می‌شود.

آتی اتر منعکس کننده تقاضای ضعیف طولانی مدت است

قراردادهای آتی سه ماهه اتر در میان نهنگ ها و میزهای آربیتراژ محبوب هستند. با این حال، این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با قیمت جزئی نسبت به بازار نقدی معامله می‌شوند، که نشان می‌دهد فروشندگان برای تأخیر در تسویه وجوه بیشتر می‌خواهند.

در نتیجه، قراردادهای آتی ETH در بازارهای سالم باید با حق بیمه ۵ تا ۱۰ درصد در سال معامله شوند. این وضعیتی است که به عنوان contango شناخته می شود، که مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست.

حق بیمه سالانه برای معاملات آتی اتر ۳ ماهه.منبع: Laevitas

معامله‌گران اتر در هفته گذشته بسیار محتاطانه عمل کرده‌اند، زیرا رالی اخیر بالای ۲۰۰۰ دلار در ۶ می شاهد افزایش تقاضای طولانی مدت نبود. حق بیمه فعلی ETH آتی ۱.۴% نشان دهنده عدم تمایل کامل خریداران به استفاده از مشتقات است. قرارداد.

نشانگر ریسک گزینه های اتر خنثی می ماند

معامله گران همچنین باید بازارهای اختیار معامله را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند که آیا اصلاح اخیر سرمایه گذاران را خوشبین تر کرده است یا خیر. انحراف ۲۵ درصدی دلتا برای تماس ها و قرارها نشانه آن است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت از قیمت های بالاتر یا پایین تر هزینه بیش از حد می کنند.

به عبارت دیگر، زمانی که معامله گران انتظار کاهش قیمت اتر را دارند، اندیکاتور انحراف به زیر ۷ درصد تمایل دارد در حالی که فاز هیجان تمایل به انحراف مثبت ۷ درصد دارد.

مربوط: DAO Arbitrum بیش از ۳۳۵۰ ETH درآمد حاصل از کارمزد تراکنش دریافت خواهد کرد

Delta Skew برای گزینه های ۳۰ روزه اتر ۲۵٪ است.منبع: Amberdata and The Block

همانطور که در بالا می بینید، ۲۵ درصد انحراف دلتای Call-to-Put گزینه های ETH در دو هفته گذشته نتیجه معاملات محافظ گزینه های فروش با قیمت های منصفانه در مقایسه با گزینه های تماس خنثی به صعودی مشابه بوده است.

گزینه های اتر و بازارهای آتی نشان می دهد که معامله گران حرفه ای احساس اطمینان ندارند، به خصوص با توجه به افزایش ۱۰.۶ درصدی از ۲ تا ۶ می. بنابراین، اگر حرکت یکنواخت ۳ هفته‌ای به سمت نزول بشکند، شاخص‌های مشتقات ضعیف احتمالاً نزولی خواهند شد.

به عبارت دیگر، اگر قیمت اتر به زیر ۱۸۲۰ دلار برسد، باید انتظار تمایل بسیار بیشتری برای شرط‌بندی با استفاده از مشتقات ETH داشته باشیم که نشانگر بی‌اعتمادی و عدم تقاضای طولانی است.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا