🚨 اخبار ارز دیجیتال

گاوهای اتریوم با آماده شدن برای هارد فورک Shapella اقدامات نظارتی علیه مبادلات را نادیده می گیرند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران ETH نگران چالش‌های نظارتی پیش روی بازار ارزهای دیجیتال نیستند و در عوض تمرکز خود را بر ارتقای بعدی شبکه انتخاب می‌کنند.

در ۱۲ روز گذشته، قیمت اتر (ETH) در محدوده نزولی باریکی معامله می‌شود. با کمال تعجب، حتی خبر شکایت بایننس و Changpeng “CZ” Zhao توسط کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) برای شکستن سطح حمایت کافی نبود.

شاخص قیمت اتر (ETH) (USD)، بازه زمانی ۱۲ ساعته.منبع: Trading View

شکایتی که در ۲۷ مارس ارائه شد، ادعا می‌کند که بایننس خدمات معاملاتی مشتقات را به مشتریان مستقر در ایالات متحده بدون دریافت مجوز مشتقه ارائه کرده است. علاوه بر این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ۲۲ مارس اعلامیه ولز را به کوین بیس ارائه کرد.

حتی اگر معامله‌گران به دلیل افزایش ریسک نظارتی دلیلی برای کاهش موقعیت‌های اتر خود نبینند، بایننس همچنان ۳۵ درصد از سهام باز در معاملات آتی اتر را در اختیار دارد. بنابراین، اگر معامله‌گران به‌طور ناگهانی مجبور به نقدینگی موقعیت‌های خود شوند، یا اگر نقدینگی پس از خروج مؤثر واحدهای آمریکایی از بازار بایننس به‌طور ناگهانی کاهش یابد، انتظار می‌رود تأثیر قابل‌توجهی بر بازار مشتقات اتر داشته باشد.

انعطاف‌پذیری بازار را می‌توان پس از از دست دادن تسلط طولانی مدت بورس مشتقات BitMEX در بازار پس از توقف ۳۰ دقیقه‌ای در سقوط بیت کوین مارس ۲۰۲۰ نشان داد. با این حال، هیچ راهی برای پیش‌بینی نتیجه دعوای قانونی علیه Binance وجود ندارد، بنابراین ساده‌سازی می‌شود که احتمال ۰% اختلال در سرویس را فرض کنیم.

نظارت دقیق مشتقات اتر برای درک نحوه واکنش معامله گران حرفه ای به جای تمرکز بر قیمت اتر ضروری است.

مشتقات ETH افزایش تقاضای طولانی را نشان می دهند

در یک بازار سالم، حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه باید بین ۵ تا ۱۰ درصد معامله شود تا هزینه ها و ریسک های مرتبط را پوشش دهد. با این حال، هنگامی که یک قرارداد در مقایسه با بازار سنتی سنتی با تخفیف (عقب‌افتاده) معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اطمینان معامله‌گر است و یک شاخص نزولی در نظر گرفته می‌شود.

حق بیمه سالانه برای آتی اتر ۲ ماهه. منبع: Laevitas.ch

معامله گران مشتقه که از قراردادهای آتی استفاده می کنند در ۲۹ مارس اندکی صعودی شدند زیرا این اندیکاتور به ۴% رسید. حق بیمه های آتی علیرغم باقی ماندن در زیر آستانه خنثی ۵ درصد، به بالاترین حد خود در چهار هفته گذشته رسید. این معامله گران متقاعد شده اند که ساختار بازار باثبات است.

با این حال، افزایش تقاضا برای بلندمدت اهرمی ( صعودی ) لزوماً منجر به انتظارات عملکرد مثبت قیمت نمی شود. بنابراین، معامله‌گران باید بازار گزینه‌های اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند چگونه نهنگ‌ها و سازندگان بازار شانس را برای تغییرات قیمت در آینده تعیین می‌کنند.

مربوط: گری جنسلر، رئیس SEC، در مورد سیاست کریپتو با سؤالات سخت کنگره مواجه شد

معامله‌گران گزینه‌ها از اقدام تنظیم‌کننده نگران نیستند

انحراف دلتا ۲۵% نشانه آن است که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از ۸% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش قیمت تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، شاخص انحراف به زیر ۸- درصد تمایل دارد که به معنای تقاضای کمتر برای گزینه های فروش نزولی است.

Ether 60 Day Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas.ch

اندیکاتور دلتا انحراف از ۲۲ مارس خنثی بوده و قیمت های مشابه را برای گزینه های صعودی و نزولی نشان می دهد. با این حال، با توجه به اینکه قیمت اتر به بالاترین حد هفت ماهه ۱۸۰۰ دلار نزدیک می‌شود، انتظار می‌رود که گزینه‌های فروش محافظ با قیمت بالایی معامله شوند، اما اینطور نیست.

با توجه به افزایش فشار نظارتی بر کوین بیس و بایننس، واضح است که بازار مشتقه اعتماد نشان می دهد. حرکت صعودی اتر نیز می تواند مربوط به فورک Shapella باشد که در ۱۲ آوریل تایید شد. پس از فعال شدن پیشنهاد بهبود اتریوم EIP-4895، اعتبار سنجی ها می توانند سکه های ETH را از زنجیره بیکن خارج کنند.

گزینه ها و بازارهای آتی نشان می دهد که معامله گران حرفه ای نسبت به اقدامات نظارتی در Binance و Coinbase بی تفاوت هستند. کسانی که معتقدند الگوی کانال نزولی به سمت بالا می چرخد، یک مورد قوی دارند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا