اخبار ارز دیجیتال

ورود دارایی های دیجیتال به ۴۳۳ میلیون دلار در سال ۲۰۲۲: گزارش

بر اساس گزارش Coinshares، بیت کوین و محصولات سرمایه گذاری چند دارایی در سال گذشته شاهد ورود ۲۸۷ میلیون دلار و ۲۰۹ میلیون دلار بودند.

به گفته شرکت سرمایه گذاری رمزارز CoinShares، سرمایه های دارایی دیجیتال در سال ۲۰۲۲ کل ورودی ۴۳۳ میلیون دلاری را ثبت خواهند کرد که پایین ترین سطح از سال ۲۰۱۸ است که ورودی به صنعت کریپتو به ۲۳۳ میلیون دلار رسید.

به نظر نمی‌رسد اشتهای سرمایه‌گذاران برای دارایی‌های دیجیتال به طور کامل تحت تأثیر زمستان کریپتو قرار نگرفته باشد، اما سرمایه‌گذاری‌های ارزهای دیجیتال در سالی که با کاهش قیمت‌ها و سقوط بسیاری از بازیگران صنعت همراه بود، در حال افزایش بوده است. جیمز باترفیل، محقق CoinShares در گزارش هفتگی خود گفت:

دیدن سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در سالی که قیمت بیت‌کوین ۶۳ درصد کاهش یافت و یک بازار نزولی واضح توسط یک رونق غیرمنطقی و فدرال رزرو بیش از حد جنگ‌طلب آغاز شد، دلگرم‌کننده است.

بزرگترین افزایش در سال ۲۰۲۲ بیت کوین (BTC) و محصولات سرمایه گذاری چند دارایی با ورودی به ترتیب ۲۸۷ و ۲۰۹ میلیون دلار بودند. جریان ورودی سال گذشته به طور قابل توجهی کمتر از سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ بود که به ترتیب به ۹.۱ میلیارد دلار و ۶.۶ میلیارد دلار در هر دو سال بازار صعودی رسید.

بر اساس این گزارش، سال ۲۰۲۲ همچنین شاهد ظهور محصولات سرمایه گذاری کوتاه مدت خواهد بود که به ورودی ۱۰۸ میلیون دلاری می رسد که تنها ۱.۱ درصد از کل بیت کوین های تحت مدیریت را نشان می دهد. محققان گفتند: “آنها هنوز دارایی های ویژه هستند.”

کانادا و سوئد بیشترین میزان خروج را در سال گذشته به ثبت رساندند که در مجموع به ترتیب ۴۳۶ و ۴۴۶ دلار بود.

در میان بزرگترین ضررهای دارایی ها، اتر خروجی ۴۰۲ میلیون دلاری را در سال ۲۰۲۲ ثبت کرد. باترفیل گفت: ما انتظار داریم این اتفاق در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ رخ دهد.

این گزارش همچنین نشان می دهد که جریان خروجی در اواسط سال ۲۰۱۸ از سال ۲۰۲۲ پیشی گرفته است و مجموع خروجی های هفتگی به ۱.۸ درصد از کل دارایی های تحت مدیریت (AuM) رسیده است. در مقایسه، جریان خروجی در سال ۲۰۲۲ تنها ۰.۷ درصد در هفته به اوج خود رسید.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا