اخبار ارز دیجیتال

یکی از بنیانگذاران کوانتستمپ: ارزهای دیجیتال در یک «مسابقه تسلیحاتی» علیه کلاهبرداری مبتنی بر هوش مصنوعی هستند

ریچارد ما از کوانتستمپ توضیح داد که افزایش کلاهبرداری‌های فیشینگ هوش مصنوعی «پیچیده» می‌تواند تهدیدی وجودی برای سازمان‌های ارزهای دیجیتال در آینده باشد.

یکی از بنیانگذاران شرکت امنیتی Web3 Quantstamp هشدار می دهد که از آنجایی که حوزه هوش مصنوعی با سرعتی تقریباً سرسام آور تکامل می یابد، کلاهبرداران اکنون به ابزارهایی دسترسی دارند که می توانند به طور جمعی حملات بسیار پیچیده را انجام دهند.

ریچارد ما از Quantstamp در مصاحبه ای با Cointelegraph در هفته بلاک چین کره گفت که در حالی که حملات مهندسی اجتماعی مدتی است وجود داشته است، هوش مصنوعی هکرها را متقاعد کننده تر و موفق تر کرده است. او گفت که این میزان می تواند افزایش یابد.

ما برای نشان دادن اینکه نسل جدیدی از حملات مبتنی بر هوش مصنوعی چگونه به نظر می رسد، اتفاقی را در یکی از مشتریان Quantstamp به یاد می آورد که در آن مهاجم جعل هویت مدیر ارشد فناوری شرکت مورد نظر بود.

ما گفت: “او شروع به ارسال پیام به یکی از مهندسان دیگر شرکت کرد و گفت: “هی، این یک وضعیت اضطراری است، چه خبر است؟” و قبل از اینکه چیزی بپرسد گفتگوهای زیادی انجام داد.

ما گفت که این مراحل اضافی حمله را پیچیده‌تر می‌کند و احتمال اینکه کسی اطلاعات حساس را تحویل دهد بسیار بیشتر می‌شود.

قبل از هوش مصنوعی، [scammers] آنها ممکن است به دلیل شرایط اضطراری درخواست کارت هدیه کنند یا ممکن است از شما بخواهند که با بیت کوین پرداخت کنید. اکنون آنها در پیش گفت‌وگوهای خود گام‌های بیشتری برای ایجاد مشروعیت برمی‌دارند. ”

در نهایت، ما گفت که بیشترین تهدید وجودی ناشی از هوش مصنوعی پیشرفته، مقیاسی است که می توان این نوع حمله را در آن انجام داد.

با استفاده از سیستم‌های هوش مصنوعی خودکار، مهاجمان می‌توانند حملات مهندسی اجتماعی و دیگر کلاهبرداری‌های پیچیده را در هزاران سازمان مختلف با دخالت کمی انسان انجام دهند.

او گفت: “ارز رمزنگاری دارای پایگاه های اطلاعاتی زیادی است که تمام اطلاعات تماس افراد کلیدی در هر پروژه وجود دارد.”

بسیار سخت است که کل یک شرکت را آموزش دهیم که از عهده این مسائل بر نیاید.»

در حالی که مقیاس و پیچیدگی کلاهبرداری مبتنی بر هوش مصنوعی ممکن است ترسناک به نظر برسد، Ma توصیه های مستقیمی را برای افراد و سازمان هایی که به دنبال محافظت از خود هستند ارائه کرد.

مربوط: افزایش هوش مصنوعی به تقلب در ارزهای دیجیتال دامن می زند

مهم ترین محافظت از ارسال اطلاعات حساس از طریق ایمیل یا متن است. ما گفت که سازمان‌ها باید به بومی‌سازی تمام ارتباطات داده‌های حیاتی در Slack یا کانال‌های داخلی دیگر روی آورند.

“به عنوان یک قانون کلی، کانال های ارتباطی داخلی شرکت خود را دنبال کنید و همه چیز را دوباره بررسی کنید.”

در نهایت، Ma گفت که شرکت‌ها باید روی نرم‌افزار ضد فیشینگ سرمایه‌گذاری کنند که ایمیل‌های خودکار ربات‌ها و هوش مصنوعی را فیلتر می‌کند. او گفت که Quantstamp از نرم افزار ضد فیشینگ شرکتی به نام IronScales استفاده می کند که خدمات امنیتی مبتنی بر ایمیل را ارائه می دهد.

ما تنها در ابتدای این مسابقه تسلیحاتی هستیم و تشخیص انسان و هوش مصنوعی سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.»

چشم هوش مصنوعی: اپل هوش مصنوعی جیبی، تجارت موسیقی Deepfake، GPT-4 را هیپنوتیزم می کندنویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا