اخبار ارز دیجیتال

ETF بلک راک یک “مهر لاستیکی بزرگ” برای بیت کوین خواهد بود: مصاحبه با چارلز ادواردز


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بنیانگذار سرمایه گذاری Caprior می گوید: آینده بیت کوین بسیار روشن است و فشار کوتاه مدت قیمت نباید سرمایه گذاران را از آینده طبقه دارایی جهانی منحرف کند.

چارلز ادواردز، سرمایه گذار و تحلیلگر معتقد است که بیت کوین (BTC) به لطف صندوق قابل معامله در بورس بلک راک (ETF) برنده خواهد شد.

ادواردز، بنیانگذار بیت کوین کمی و صندوق دارایی دیجیتال Caprior Investments، در یک مصاحبه جدید با کوین تلگراف، عمیق تر به وضعیت فعلی نوسانات قیمت بیت کوین می پردازد.

ادواردز حتی پس از چندین ماه دشوار، با لفاظی‌های صعودی‌اش در آزمون زمان، نیازی به تغییر دیدگاه بلندمدت خود نمی‌بیند.

او استدلال می‌کند که بیت‌کوین ممکن است در کوتاه‌مدت چندان مطمئن نباشد، اما روایت کلی مبنی بر تبدیل شدن ارزهای دیجیتال به یک طبقه دارایی شناخته‌شده در سطح جهانی قطعاً باقی خواهد ماند.

کوین تلگراف (کانکتیکات): بیت کوین زمانی که آخرین بار در ماه فوریه صحبت کردیم، حدود ۲۵۰۰۰ دلار قیمت داشت. نه تنها BTC در حال حاضر ۲۰ درصد افزایش یافته است، بلکه نسبت NVT بیت کوین در بالاترین سطح خود در یک دهه گذشته است. آیا این روند صعودی بیشتری را نشان می دهد؟

چارلز ادواردز (میلادی): NVT در حال حاضر در سطوح عادی معامله می شود. ۲۰۲ دلار در وسط باند دامنه دینامیکی معامله می شود که بسیار پایین تر از اوج های ۲۰۲۱ است. با توجه به خواندن استاندارد امروزی، چیز زیادی به ما نمی گوید. تنها با این معیار، بیت کوین ارزش کمی دارد.

سیگنال NVT محدوده دینامیک بیت کوین با استفاده از داده های Blockchain.com. منبع: Capriole Investments/TradingView

CT: در آن زمان، شما بیت‌کوین را در یک «رژیم جدید» توصیف کردید، اما تا ۱۲ ماه ادامه روند صعودی را پیش‌بینی می‌کردید. تفکر شما از آن زمان تا کنون چگونه تکامل یافته است؟

CE: این طرز تفکر هنوز هم وجود دارد. بیت کوین از فوریه تاکنون حدود ۳۰ درصد افزایش یافته است. تفاوت امروز این است که در نتیجه فرصت ارزش نسبی اندکی کاهش یافته است و در حال حاضر در سطح مقاومت قیمتی کلیدی ۳۲۰۰۰ دلار معامله می شود که نشان دهنده پایین ترین محدوده بازار صعودی ۲۰۲۱ و تلاقی با بلوک های سفارش هفتگی و ماهانه اصلی است.

چشم‌انداز کوتاه‌مدت من امروز متفاوت است، تا زمانی که یکی از سه مورد اتفاق بیفتد، به سمت پول نقد متمایل هستم.

  1. قیمت در بازه‌های زمانی روزانه/هفتگی ۳۲۰۰۰ دلار کاهش می‌یابد، یا
  2. میانگین قیمت به اواسط ۲۰۰۰۰ دلار یا
  3. اصول روی زنجیره به رژیم رشد باز می گردند.

CT: ماینرها با قیمت ۳۰۰۰۰ دلار شروع به پمپاژ بیت کوین به صرافی ها کردند که به ندرت دیده می شد. پولین، به ویژه، در هفته های اخیر حرکت های بی سابقه ای انجام داده است. فروش ادعا شده توسط ماینرها چقدر بر قیمت های آتی تأثیر می گذارد؟

CE: درست است که فشار فروش ماینرهای بیت کوین نسبتاً در حال افزایش است. می توانید آن را در دو معیار روی زنجیره زیر مشاهده کنید. فروش جزئی فشار و هش روبان. هش بیت بیت کوین از ژانویه ۵۰ درصد افزایش یافته است که بیش از ۱۰۰ درصد رشد سالانه است.

این نرخ رشد سریع در بلندمدت پایدار نیست. بنابراین، ما انتظار داریم که کاهش سرعت باعث تولید هش روبان معمولی شود. این افزایش سریع در نرخ هش تنها به معنای یک چیز است. تعداد شگفت انگیزی از سکوهای استخراج جدید به شبکه پیوسته اند.

استخراج بیت کوین ۵۰ درصد دشوارتر و ۵۰ درصد رقابتی تر خواهد شد و در نتیجه ۳۳ درصد درآمد نسبی بیت کوین برای ماینرها کاهش می یابد.

برای ماه های منتهی به سال ۲۰۲۲، تاخیر و تاخیری در ارسال سخت افزار استخراج در سراسر جهان وجود داشته است. احتمالاً در اوایل سال جاری شاهد این بودیم که انباشتگی به همراه افزایش قابل توجهی در هش ریت کاهش یافته است. سخت افزار استخراج جدید گران است، بنابراین منطقی است که ماینرها بخواهند امروز کمی بیشتر با قیمت نسبتاً بالا بفروشند تا هزینه های عملیاتی را پوشش دهند و از افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی مشاهده شده در هفت ماه گذشته استفاده کنند.

ماینرها سهامدار بزرگی در بیت کوین هستند، بنابراین فروش سریع آنها می تواند بر قیمت تاثیر بگذارد. اگرچه سهم نسبی آنها در شبکه کاهش یافته است، عوامل خطر آنها مانند گذشته نیست.

دو نشانگر روی زنجیره که استرس/فروش ماینر را نشان می دهد. منبع: Capriole Investments/TradingView

سی تی: با توجه به سیاست کلان ایالات متحده، نزدیک شدن فدرال رزرو به نرخ تورم در نیمه دوم سال را چگونه می بینید؟

CE: بازارها با احتمال ۹۱ درصد افزایش نرخ در سال جاری قیمت گذاری می کنند. بر اساس ابزار FedWatch گروه CME، احتمال ۹۹.۸ درصد وجود دارد که فدرال رزرو در جلسه هفته آینده نرخ بهره را افزایش دهد. بنابراین، یک یا دو افزایش نرخ دیگر در سال ۲۰۲۳ محتمل است. با توجه به اینکه نرخ تورم (CPI) از آوریل ۲۰۲۲ به طور مداوم در حال کاهش بوده است و اکنون بسیار کمتر از نرخ ۵ درصدی صندوق های فدرال است، این بسیار شدید به نظر می رسد.

البته، همه چیز می تواند در ماه های آینده تغییر زیادی کند، اما با دو افزایش نرخ دیگر به عنوان مورد اصلی، من انتظار دارم که هرگونه تغییر اساسی در برنامه های فدرال رزرو به تعلیق درآید. ما در حال حاضر شاهد ایجاد استرس قابل توجهی در سیستم بانکی هستیم، با ورشکستگی های متعدد بانک در همین چند ماه پیش. سال ۲۰۲۳ بزرگترین ورشکستگی بانک در تاریخ از نظر دلار خواهد بود. این بیشتر از سال ۲۰۰۸ است، بنابراین همه چیز می تواند در شش ماه آینده تغییر زیادی کند.

در هر صورت، فدرال رزرو اکثر برنامه های افزایش نرخ بهره خود را اجرا کرد. سفت کردن ۹۰ درصد تکمیل شد. اکنون زمان منتظر ماندن و دیدن است، اما آیا تورم همانطور که انتظار می رود به کاهش خود ادامه خواهد داد؟ و آیا قبل از چرخش اقتصاد اتفاق می افتد یا بعد از آن؟

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو.منبع: CME Group

CT: ارتباط بین بیت کوین و دارایی های ریسک و همبستگی معکوس با قدرت دلار آمریکا اخیرا کاهش یافته است. دلیلش چیست؟آیا این بخشی از یک روند بلندمدت است؟

CE: بیت کوین از لحاظ تاریخی بیشتر عمر خود را بدون ارتباط با بازارهای ریسک گذرانده است و بین دوره های همبستگی مثبت و منفی در نوسان است. همبستگی ها به صورت موجی می آیند. در چرخه گذشته، ما شاهد یک همبستگی بسیار قوی با دارایی های ریسک بودیم. این با سقوط کرونا در ۱۲ مارس ۲۰۲۰ آغاز شد. ما متوجه شدیم که وقتی ترس به اوج می‌رسد، همه بازارها به طور هماهنگ از ریسک خارج می‌شوند و منجر به افزایش قابل توجهی در همبستگی بین طبقات دارایی می‌شود.

پس از آن سقوط، بزرگترین تسهیل کمی در تاریخ، دیوار پولی را وارد بازارهای ریسک کرد. از این نظر، سال بعد یک تجارت همه جانبه بود و ریسک در حال افزایش بود. و در سال ۲۰۲۲ با کاهش قیمت اوراق قرضه به دنبال تهاجمی‌ترین رژیم افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در تاریخ، همه دارایی‌های پرریسک کاهش یافت.

بنابراین زمان فوق العاده ای سپری شده است. با این حال، اساساً نیازی نیست که بیت کوین همبستگی بالایی با دارایی های ریسک داشته باشد. با گذشت زمان، از آنجایی که بیت کوین به دارایی چند تریلیون دلاری تبدیل می شود، احتمالاً با طبقات دارایی های اصلی ارتباط بیشتری پیدا می کند و ما انتظار داریم که در دهه آینده همبستگی مثبت تری را با طلا که همبستگی منفی بسیار بالایی با دلار دارد، مشاهده کنیم.

همبستگی بین بیت کوین و S&P 500 و طلا. منبع: Capriole Investments/TradingView

CT: فکر می کنید فشار نظارتی ایالات متحده چگونه بر بازارهای بیت کوین و ارزهای دیجیتال در آینده تأثیر می گذارد؟ آیا فکر می کنید بایننس و کوین بیس نوک کوه یخ هستند؟

CE: نمی توانم با اطمینان بگویم، اما فکر می کنم نگرانی های نظارتی برای اوایل سال ۲۰۲۳ بسیار اغراق آمیز است. بیت کوین مدت ها پیش به عنوان یک کالا طبقه بندی شده بود و از نقطه نظر نظارتی کاملاً مشخص است. در حالی که آلتکوین های مختلف مطمئناً با علامت سوال همراه هستند، نتیجه قانونی XRP که امنیتی تلقی نمی شود قطعاً یک رویداد جالب در این ماه بود.

در نهایت، واضح است که صنایع و دولت‌های مهم از این طبقه دارایی حمایت می‌کنند و تشخیص می‌دهند که به حیات خود ادامه خواهد داد.

با نرخ موفقیت ۹۹.۸٪ برای BlackRock ETF، اعلام راه اندازی بیت کوین ETF اساساً یک مجوز قانونی و مالی بود.

شش مؤسسه مالی بزرگ دیگر از این روش پیروی کرده‌اند و جای تعجب نیست که کندی، نامزد فعلی ریاست‌جمهوری آمریکا از حمایت از دلار با بیت‌کوین صحبت می‌کند. این کلاس دارایی به وجود خود ادامه خواهد داد. ممکن است در این مسیر سختی ها و مشکلاتی وجود داشته باشد، اما مسیر برای من روشن است.

CT: پیشرفت ETF BlackRock Spot و تاثیر آن بر بیت کوین در صورت راه اندازی آن را چگونه پیش بینی می کنید؟

CE: تایید ETF BlackRock پیامدهای قابل توجهی برای صنعت دارد.

مرتبط: معامله گران بیت کوین می گویند “آماده شوید” در حالی که قیمت BTC برای بازار صعودی ۲۰۲۳ آماده می شود

بلک راک بزرگترین مدیر دارایی جهان است و مهر تایید (و نظارتی) آن به موج جدیدی از سرمایه اجازه می دهد تا به بازار سرازیر شود. سال گذشته، بسیاری از موسسات به دلیل نگرانی‌ها و عدم قطعیت‌ها در مورد مقررات ارزهای دیجیتال در حاشیه نشستند. تایید ETF یک مهر مثبت “بله” بزرگ برای بیت کوین خواهد بود.

ETF ها همچنین احتمالاً داشتن بیت کوین در ترازنامه خود را برای مؤسسات مالی آسان تر می کنند، زیرا آنها نیازی به نگرانی در مورد مدیریت یا حتی ورود به فضای ارزهای دیجیتال ندارند. بنابراین درهای زیادی باز می شود. بهترین مقایسه این رویداد، راه اندازی ETF طلا در سال ۲۰۰۴ است. جالب اینجاست که این رویداد زمانی آغاز شد که طلا ۵۰ درصد سقوط کرد (مثل بیت کوین امروزی). پس از آن بازدهی عظیم +۳۵۰% و بازار صعودی ۷ ساله به دنبال داشت.

اساساً، ETF های بیت کوین تنها یک پست هدف دیگر تا زمان پذیرش گسترده نظارتی و استقرار بیت کوین به عنوان یک طبقه دارایی قابل توجه است. و معنی زیادی دارد.

CFD ها روی نمودارهای مشروح طلایی. منبع: چارلز ادواردز / TradingView

مجله: آیا باید به کودکان خود “قرص نارنجی” بدهید؟ موردی برای کتاب های کودکان بیت کوین

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: William Suberg

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا