اخبار ارز دیجیتال

معامله گران بیت کوین پس از رد ۲۵۰۰۰ دلار بیت کوین انتظار کاهش سالانه جدید را دارند – داده ها مخالف هستند

پس از اینکه بیت کوین نتوانست بالای ۲۵۰۰۰ دلار باقی بماند، آیا معامله گران باید انتظار کاهش بیشتری داشته باشند؟

بیت کوین (BTC) در ۱۵ آگوست نزولی شد و پس از آزمایش مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری، ۵ درصد از دست داد. این حرکت بیش از ۱۵۰ میلیون دلار را در موقعیت های خرید اهرمی منحل کرد و برخی از معامله گران پیش بینی بازگشت به پایین ترین سطح سالانه در محدوده ۱۸۰۰۰ دلار را داشتند.

این حرکت قیمت همزمان شد با بدتر شدن شرایط برای سهام های فناوری، از جمله غول چینی Tencent، که انتظار می رود اولین کاهش درآمد سه ماهه خود را ثبت کند. به گفته تحلیلگران، انتظار می‌رود که شرکت چینی بازی‌ها و رسانه‌های اجتماعی درآمد سه‌ماهه حدود ۱۹.۵ میلیارد دلاری داشته باشد که نسبت به سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته است.

علاوه بر این، بانک سرمایه گذاری سیتی به شدت توصیه فروش خود را برای Zoom Video Communications (ZM) در ۱۶ اوت کاهش داد و اضافه کرد که سهام “ریسک بالا” است. تحلیلگران توضیح دادند که پویایی چالش برانگیز پس از کووید، همراه با رقابت بیشتر از سوی تیم های مایکروسافت، می تواند باعث کاهش ۲۰ درصدی قیمت سهام ZM شود.

به طور کلی احساسات نزولی همچنان سرمایه گذاران کریپتو را آزار می دهد، اینفلوئنسر و معامله گر @ChrisBTCbull گفت که معامله گران پس از رد ۲۵۰۰۰ دلاری که حرکت را توضیح دادم، اهداف زیر ۱۷۰۰۰ دلار را تعیین کردند.

معامله گران مارجین علیرغم رد ۲۵۰۰۰ دلار صعودی باقی می مانند

نظارت بر بازارهای حاشیه و گزینه ها بینش خوبی در مورد نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای به دست می دهد. به عنوان مثال، اگر نهنگ ها و سازندگان بازار با نزدیک شدن بیت کوین به مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری، قرار گرفتن در معرض خود را کاهش دهند، قرائت منفی رخ خواهد داد.

معاملات مارجین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را قرض کنند تا از موقعیت های معاملاتی خود استفاده کنند و درآمد خود را افزایش دهند. به عنوان مثال، می‌توانید با قرض گرفتن استیبل کوین‌ها برای خرید موقعیت‌های اضافی بیت‌کوین، قرار گرفتن در معرض دید خود را افزایش دهید.

از سوی دیگر، وام گیرندگان بیت کوین تنها می توانند ارز دیجیتال را کوتاه کنند زیرا شرط می بندند که قیمت کاهش یابد. برخلاف قراردادهای آتی، تعادل بین حاشیه های بلند و کوتاه همیشه یکسان نیست.

نسبت مارجین وام OKX USDT/BTC. منبع: OKX

نمودار بالا نشان می دهد که نسبت وام حاشیه معامله گران OKX نسبتاً ثابت در حدود ۱۴ باقی مانده است، در حالی که قیمت بیت کوین ۶.۳ درصد در طول دوره دو روزه افزایش یافته است، پس از رسیدن به مقاومت ۲۵۲۰۰ دلاری.

علاوه بر این، اندیکاتورها با حمایت قابل توجه از استیبل کوین استقراضی صعودی هستند. در نتیجه، معامله گران حرفه ای صعودی باقی ماندند و هیچ معامله حاشیه نزولی رخ نداد زیرا بیت کوین در ۱۶ آگوست ۵.۵ درصد رشد کرد.

مربوط: ماینرهای بیت کوین پس از فروش انبوه ۳ ماهه شاهد کاهش ۲۷ درصدی ذخایر بیت کوین هستند.

بازار گزینه ها خنثی می ماند

در حالی که در مورد اینکه آیا بیت کوین دوباره به سمت مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری حرکت می کند یا خیر، ابهام وجود دارد، انحراف دلتای ۲۵ درصدی، میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار را به افزایش هزینه برای محافظت صعودی یا نزولی سوق داده است.

این شاخص گزینه‌های تماس مشابه (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس رایج است مثبت است، زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بیشتر از گزینه‌های تماس پرخطر است.

هنگامی که معامله گران از سقوط قیمت بیت کوین می ترسند، شاخص انحراف از ۱۰ درصد فراتر می رود. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی ۱۰ درصدی است.

گزینه های ۳۰ روزه بیت کوین ۲۵ درصد انحراف دلتا را نشان می دهد: منبع: Laevitas.ch

همانطور که در بالا می بینید، شیب دلتای ۲۵ درصدی به سختی از ۱۱ آگوست حرکت کرده است و در بیشتر مواقع بین ۵ تا ۷ درصد در نوسان است. این محدوده خنثی در نظر گرفته می‌شود، زیرا معامله‌گران گزینه‌ها، ریسک‌های مشابهی را در مسیر صعودی و نزولی غیرمنتظره تخمین می‌زنند.

اگر یک معامله گر حرفه ای وارد احساسات “ترس” شده بود، این شاخص از ۱۰٪ فراتر می رفت.

با وجود شاخص‌های خنثی گزینه‌های بیت‌کوین، نرخ وام‌دهی حاشیه OKX نشان می‌دهد که نهنگ‌ها و سازندگان بازار پس از سقوط ۵.۵ درصدی قیمت بیت‌کوین در ۱۶ آگوست، شرط‌بندی‌های صعودی دارند. شرایط اقتصاد کلان جهانی بهبود می یابد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفا است نویسنده آنها لزوماً نظرات Cointelegraph را منعکس نمی کنند. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا