اخبار ارز دیجیتال

آیا نصف شدن بیت کوین باعث افزایش قیمت بیت کوین یا افزایش خزانه های ایالات متحده می شود؟

یک نمودار جالب رابطه نزدیک بین اوراق ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده و نصف شدن قیمت بیت کوین را نشان می دهد.

رابطه بین قیمت بیت کوین و بازدهی خزانه داری ایالات متحده مدت هاست که به دلیل داده های تاریخی و منطق اساسی به عنوان یک شاخص قوی در نظر گرفته شده است.

مقایسه نصف شدن بیت کوین و بازده اوراق قرضه دولتی ۱۰ ساله

اساساً، هنگامی که سرمایه گذاران برای ایمنی به اوراق قرضه منتشر شده توسط دولت روی می آورند، دارایی هایی مانند بیت کوین (BTC) که ریسک پذیر در نظر گرفته می شوند، تمایل به عملکرد ضعیف دارند.

نمودار قابل توجهی که توسط TXMC در X (توئیتر سابق) به اشتراک گذاشته شده است، نشان می دهد که نصف شدن بیت کوین همزمان با “پایین نسبی محلی” در بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده است. علیرغم استفاده مشکوک از اصطلاح “نسبی” که دقیقاً با پایین ترین سطح سه ماهه مطابقت ندارد، هنوز ارزش دارد که روندهای اقتصاد کلان پیرامون نصف شدن های گذشته را در نظر بگیریم.

اول از همه، مهم است که تأکید کنیم که نویسندگان استدلال می کنند که همبستگی نباید به عنوان یک “رابطه علی مستقیم بین بازده و قیمت BTC” در نظر گرفته شود. علاوه بر این، TMXC ادعا می کند که بیش از ۹۲ درصد از عرضه بیت کوین قبلا صادر شده است، که نشان می دهد انتشار روزانه بعید است عاملی باشد که “از قیمت دارایی ها حمایت کند.”

آیا نمودار بازدهی ۱۰ ساله برای بیت کوین مفید است؟

اول، مهم است که تشخیص دهیم که شناخت انسان تمایلی طبیعی به یافتن همبستگی ها و روندها، چه واقعی و چه خیالی دارد.

به عنوان مثال، در طول نصف شدن اول بیت کوین، بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری به مدت چهار ماه به طور پیوسته افزایش یافت و طبقه بندی آن روز به عنوان یک لحظه مهم برای شاخص را دشوار می کند.

بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده، ۲۰۱۲. منبع: TradingView

در واقع، تا ۲۸ نوامبر ۲۰۱۲، بازدهی به زیر ۱.۶۰ درصد کاهش یافته بود، سطحی که در سه ماه گذشته دیده نشده بود، که ممکن است برخی را به این سؤال بسپارد. اساساً، پس از نصف شدن اول بیت کوین، سرمایه گذاران اوراق قرضه تصمیم گرفتند با فروش اوراق خزانه ایالات متحده روند را معکوس کنند و در نتیجه بازدهی را بالا ببرند.

با این حال، جالب‌ترین جنبه در حوالی نیمه‌شدن سوم بیت‌کوین در ماه می ۲۰۲۰، از نظر پایین بودن «نسبی» در بازدهی ظاهر می‌شود. بازده حدود ۴۵ روز قبل از رویداد به زیر ۰.۸ درصد رسید و بیش از چهار ماه در آنجا باقی ماند.

بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده، ۲۰۲۰. منبع: TradingView

سخت است استدلال کنیم که بازدهی ۱۰ ساله خزانه داری نزدیک به نیمه سوم به پایین ترین حد خود رسیده است، به خصوص زمانی که قیمت بیت کوین تنها ۲۰ درصد در چهار ماه بعد افزایش یافت. برای مقایسه، از نیمه دوم در ژوئیه ۲۰۱۶، تنها ۱۰ درصد در چهار ماه افزایش یافته است.

بنابراین، تلاش برای نسبت دادن بازار صعودی بیت کوین به یک رویداد خاص با تاریخ پایان نامشخص، فاقد شایستگی آماری است.

مطالب مرتبط: آیا قیمت بیت کوین در معرض خطر است؟شاخص دلار آمریکا “صلیب طلایی” صعودی را تایید کرد

بنابراین حتی اگر این ایده را بپذیریم که در نمودار بازدهی ۱۰ ساله، پایین‌های محلی «نسبی» وجود دارد، هیچ متقاعدی وجود ندارد که نصف شدن بیت کوین تأثیر مستقیمی بر قیمت‌ها حداقل در چهار ماه آینده داشته باشد. شواهد و مدارک.

اگرچه این یافته‌ها با فرضیه TMXC سازگار نیست، اما سؤالات جالبی را در مورد عوامل کلان اقتصادی که بر افزایش واقعی قیمت بیت‌کوین تأثیر می‌گذارند، ایجاد می‌کنند.

هیچ دو رالی بیت کوین بدون در نظر گرفتن نصف شدن یکسان نیست

از ۵ اکتبر ۲۰۲۰ تا ۵ ژانویه ۲۰۲۱، ارزش بیت کوین تا ۲۴۷ درصد افزایش یافت. این افزایش پنج ماه پس از نصف شدن اتفاق افتاد و این سوال را مطرح کرد که چه رویدادهای قابل توجهی در آن دوره رخ داده است.

به عنوان مثال، در این دوره، شاخص راسل ۲۰۰۰ Small Cap به طور قابل توجهی بهتر از شرکت های S&P 500، با اختلاف عملکرد ۱۴.۵ درصد عمل کرد.

مقایسه شاخص راسل ۲۰۰۰ Small Cap (آبی، راست) و بیت کوین/USD (نارنجی، چپ) در برابر S&P 500. منبع: TradingView

این داده ها نشان می دهد که سرمایه گذاران به دنبال پروفایل ریسک بالاتری بودند، با توجه به اینکه میانگین سرمایه بازار شرکت های راسل ۲۰۰۰ ۱.۲۵ میلیارد دلار بود که به طور قابل توجهی کمتر از ۷۷.۲ میلیارد دلار S&P 500 بود.

بنابراین به نظر می‌رسد هر چیزی که این حرکت را هدایت می‌کند، بیشتر به حرکت به سمت دارایی‌های پرریسک‌تر مربوط می‌شود تا روند بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده از چهار ماه پیش.

در نتیجه، نمودارها می توانند هنگام تجزیه و تحلیل دوره های زمانی طولانی گمراه کننده باشند. نسبت دادن صعود بیت کوین به یک رویداد مجزا فاقد دقت آماری است، زیرا افزایش معمولاً ۳ تا ۴ ماه پس از رویداد شروع می شود.

این امر نیاز به درک دقیق‌تری از بازارهای کریپتو را نشان می‌دهد که عوامل چندوجهی مؤثر بر روند قیمت بیت‌کوین را تشخیص می‌دهد، نه اینکه صرفاً بر همبستگی‌های ساده و انجام نقاط داده‌ای تکی تکیه کند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا