اخبار ارز دیجیتال

خرس‌های بیت‌کوین ممکن است در انقضای گزینه‌های جمعه با ضرر ۴۴۰ میلیون دلاری روبرو شوند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کمک مالی بانک سیلیکون ولی به گاوهای بیت کوین مزیت بزرگی در زمانی که گزینه های هفتگی ۱.۲ میلیارد دلاری بیت کوین منقضی می شود، داده است.

انکار بیت کوین (BTC) پس از افزایش آن به ۲۶۵۰۰ دلار ممکن است برای خرس ها یک برد به نظر برسد، اما ۲۴۷۵۰ دلار در ۱۴ مارس بالاترین بسته شدن روزانه در ۹ ماه گذشته بود. علاوه بر این، بیت کوین از ۱۰ مارس، زمانی که اداره حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا بانک سیلیکون ولی (SVB) را تعطیل کرد، ۲۶.۵ درصد افزایش یافته است.

افزایش اخیر قیمت ها را می توان به عوامل مختلفی نسبت داد که ریسک سیستماتیک را برای بانک ها کاهش داده است، از جمله تامین مالی فوق العاده ۲۵ میلیارد دلاری توسط فدرال رزرو و خزانه داری ایالات متحده در ۱۲ مارس. با این وجود، گاوهای بیت کوین می توانند تا ۴۴۰ میلیون دلار سود در زمانی که آپشن های هفتگی در ۱۷ مارس به پایان می رسد، به دست آورند.

چگونه بانک سیلیکون ولی باعث اجرای یک بانک استیبل کوین شد

قبل از ورشکستگی، کل دارایی SVB از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت و در بین ۲۰ موسسه مالی برتر ایالات متحده قرار گرفت. با این وجود، مستقیم ترین تاثیر بر بازار ارزهای دیجیتال، سپرده ۳.۳ میلیارد دلاری از ذخیره استیبل کوین USD Coin (USDC) Circle بود. بازخریدهای خالص USDC بین ۱۳ تا ۱۵ مارس در مجموع به ۳ میلیارد دلار رسید زیرا استیبل کوین‌ها کمتر از سطح معامله شدند.

Signature Bank (SI) که در ۱۲ مارس توسط دپارتمان خدمات مالی نیویورک تعطیل شد، فشار منفی بر بازار کریپتو را بیشتر کرد. Silvergate برای صنعت کریپتو اهمیت بیشتری داشت زیرا به بسیاری از مشاغل مرتبط با رمزنگاری مانند Coinbase، Celsius و Paxos خدمت می کرد.

این حرکت ممکن است توضیح دهد که چرا انقضای گزینه های هفتگی ۱.۲ میلیارد دلاری بیت کوین در ۱۸ مارس تقریباً به طور قطع به نفع گاوها خواهد بود. با این حال، کاهش قیمت کالاها، به ویژه نفت، می تواند بر ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد.

نفت خام به پایین ترین قیمت از دسامبر ۲۰۲۱ رسید

قیمت نفت از ۹ تا ۱۵ مارس ۱۰ درصد کاهش یافت و به پایین ترین سطح در بیش از یک سال گذشته رسید، زیرا نگرانی ها از اینکه بحران اعتباری در بخش بانکی می تواند باعث رکود اقتصادی شود و تقاضای نفت را کاهش دهد.

بر اساس داده های دولت منتشر شده در ۱۶ مارس، ذخایر نفت ایالات متحده هفته گذشته ۱.۶ میلیون بشکه افزایش یافت که بر رکود بازار افزوده است. این افزایش بیشتر از پیش‌بینی اجماع ۱.۲ میلیون بشکه‌ای دیگر بود.

اگر ترس از سرایت به سایر بازارها سرایت کند، بیت کوین ممکن است برای حفظ سطح قیمت مورد نیاز برای کسب درآمد بیش از ۳۶۰ میلیون دلار در زمان انقضای اختیار در ۱۷ مارس تلاش کند.

خرس ها شرط بندی های بیشتری انجام دادند، اما عمدتاً بی ارزش بودند

علاقه باز برای گزینه های منقضی در ۱۷ مارس ۱.۲ میلیارد دلار است، اما تعداد واقعی کمتر است زیرا خرس ها شرط های خود را روی معاملات بیت کوین زیر ۲۳۵۰۰ دلار متمرکز می کنند.

گزینه های بیت کوین سود باز را در ۱۷ مارس جمع می کند. منبع: CoinGlass

تفاوت بین ۵۹۰ میلیون دلار اختیار خرید (خرید) و ۶۴۰ میلیون دلار سود باز اختیار فروش (فروش) در نسبت تماس به خرید ۰.۹۳ منعکس می شود. با این حال، نتیجه مورد انتظار می‌تواند بسیار کمتر باشد، زیرا زمانی که قیمت بیت‌کوین در ۱۳ مارس از ۲۳۰۰۰ دلار عبور کرد، خرس‌ها غافلگیر شدند.

به عنوان مثال، اگر قیمت بیت کوین در ۱۷ مارس ساعت ۸:۰۰ صبح UTC نزدیک به ۲۴۵۰۰ دلار باقی بماند، تنها گزینه های فروش (فروش) ۳۲ میلیون دلاری موجود است. این تمایز به این دلیل است که اگر بیت کوین در زمان انقضا بالاتر از آن سطح معامله شود، حق فروش بیت کوین به قیمت ۲۳۰۰۰ دلار یا ۲۴۰۰۰ دلار از بین خواهد رفت.

مرتبط: انجمن بلاک چین به دنبال اطلاعاتی از فدرال رزرو، FDIC و OCC در مورد «دیدن بانک» شرکت‌های ارزهای دیجیتال است.

محتمل ترین نتیجه با اختلاف زیادی به نفع گاو نر است

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. تعداد قراردادهای اختیار خرید (خرید) و فروش (فروش) موجود در ۱۷ مارس به قیمت منقضی بستگی دارد. عدم تعادل به نفع هر دو طرف یک سود نظری است.

  • ۲۳۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ دلار: ۹۹۰۰ تماس در مقابل ۵۸۰۰ تماس. نتیجه خالص یک مزیت ۱۰۰ میلیون دلاری در ابزار تماس (خرید) است.
  • ۲۴۰۰۰ تا ۲۴۵۰۰ دلار: ۱۱۴۰۰ تماس در مقابل ۳۷۰۰ تماس. نتیجه خالص ۱۸۵ میلیون دلار به نفع محصول تماس است.
  • بین ۲۴۵۰۰ تا ۲۵۵۰۰ دلار: ۱۵۱۰۰ تماس در مقابل ۷۰۰ تماس. گاوها مزیت خود را به ۳۶۰ میلیون دلار افزایش می دهند.
  • ۲۵,۵۰۰ تا ۲۶,۰۰۰ دلار: ۱۷۵۰۰ تماس در مقابل ۳۰۰ تماس. مزیت گاوها به ۴۴۰ میلیون دلار افزایش می یابد.

این تقریب فقط گزینه های فراخوان را برای شرط های صعودی در نظر می گیرد و فقط گزینه هایی را برای معاملات خنثی تا نزولی قرار می دهد. با این حال، این ساده سازی بیش از حد، استراتژی های سرمایه گذاری پیچیده تر را کنار می گذارد.

به عنوان مثال، یک معامله‌گر می‌توانست یک گزینه تماس را بفروشد و عملاً بیش از یک قیمت مشخص در معرض منفی بیت کوین قرار بگیرد، اما هیچ راه آسانی برای تخمین این اثر وجود ندارد.

خرس‌های بیت‌کوین باید قیمت را در ۱۷ مارس به زیر ۲۴۰۰۰ دلار برسانند تا زیان خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. با این حال، با توجه به اینکه ۲۴۰ میلیون دلار در قراردادهای کوتاه اهرمی آتی که بین ۱۲ تا ۱۵ مارس منحل شده اند، خرس ها حاشیه کمتری برای اعمال فشار منفی دارند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا