اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین و ارزهای دیجیتال برای افزایش بیشتر آماده می شوند زیرا سهام تلاش می کند تا رشد اخیر را افزایش دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

عوامل کلان مختلف باعث افزایش اخیر در چندین طبقه دارایی شده است، اما تحلیلگران در مورد پایداری روند صعودی فعلی اختلاف نظر دارند.

بسیاری انتظار داشتند که رکود طولانی مدت مورد انتظار و از سرگیری بازار نزولی مرتبط با آن در سال ۲۰۲۲، تا کنون در سال ۲۰۲۳ محقق نشده است. در واقع، اکثر دارایی ها در حال خرید هستند و نزدک در ۱۲ جولای به بالاترین حد خود در ۵۲ هفته گذشته رسید.

چگونه ممکن است این اتفاق بیفتد و آیا این افزایش ادامه خواهد داشت؟

مایکل بری، افسانه بزرگ کوتاه مدت، در ژانویه اعلام کرد که کاهش CPI و کاهش نرخ بهره فدرال رزرو می تواند ایالات متحده را تا نیمه دوم سال ۲۰۲۳ وارد رکود کند. همچنین بسیار پایین تر است و افزایش اخیر را تسریع می کند. به نظر او، این امر منجر به افزایش مجدد تورم خواهد شد.

لین آلدن، تحلیلگر مستقل ارزهای دیجیتال و کلان، اخیراً در خبرنامه ای که اوایل ماه جاری منتشر شد، این موضوع را بررسی کرد.

آلدن در گزارش خود محیط تورمی امروز را در رابطه با دو دوره مشابه اما متمایز دهه ۱۹۴۰ و ۱۹۷۰ تحلیل می کند. او نتیجه می گیرد که از این نظر، این احتمال وجود دارد که اقتصاد ایالات متحده یا متوقف شود یا یک رکود خفیف همراه با تورم پایدار را تجربه کند. این می تواند به این معنی باشد که بازار تا شروع یک رکود رسمی به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

مبارزه فدرال رزرو با تورم ادامه دارد

تفاوت کلیدی بین این دو دوره، وام دهی سریع بانکی و کسری بودجه هنگفت پولی بود، که آلدن معتقد است که عوامل زمینه ساز تورم بودند. اولی در دهه ۱۹۷۰ رخ داد، زمانی که بچه های بوم شروع به خرید خانه کردند، دومی در طول جنگ جهانی دوم در نتیجه بودجه جنگ.

دهه ۲۰۲۰ بیشتر شبیه دهه ۱۹۴۰ به نظر می رسد تا دهه ۱۹۷۰، اما فدرال رزرو در حال اجرای استراتژی سیاست پولی دهه ۱۹۷۰ خود است. این می تواند بسیار معکوس باشد. آلدن توضیح می دهد:

“بنابراین وقتی فدرال رزرو نرخ های بهره را افزایش می دهد، هزینه های نرخ بهره فدرال را افزایش می دهد، از قضا کسری فدرال را در زمانی که در وهله اول عامل اصلی تورم بود افزایش می دهد. این به همان اندازه خطرناک است که تلاش برای خاموش کردن آتش با آب، و در حالی که حس شهودی دارد، آن طور که انتظار می رود کار نمی کند.”

به عبارت دیگر، تورم امروز عمدتاً ناشی از ایجاد بدهی جدید فدرال است، یا آن چیزی که برخی ممکن است آن را چاپ پول دولتی بدانند.

افزایش نرخ بهره ممکن است در آرام کردن تورم موثر باشد، اما هدف آن تورمی است که ریشه در انبساط اعتباری مرتبط با وام بانکی دارد. افزایش نرخ بهره، وام گیری را گران تر می کند، در نتیجه با کاهش ایجاد وام در بخش خصوصی، تورم را مهار می کند، در حالی که با افزایش میزان بهره بدهی به این بدهی ها، کسری های مالی را تشدید می کند. بدهی فدرال که در دهه ۱۹۷۰ فقط ۳۰ درصد بود، امروز بیش از ۱۰۰ درصد تولید ناخالص داخلی است.

رابطه بین پرداخت های بهره فدرال و نرخ بهره موثر وجوه فدرال.منبع: لین آلدن

فدرال رزرو در کمتر از یک سال نرخ بهره را ۵۰۰ واحد افزایش داده است و بخش هایی از اقتصاد را سرد می کند، اما دلایل ریشه ای محیط تورمی فعلی حل نشده باقی مانده است. و با توجه به اینکه نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی آمریکا بسیار بالاتر از ۵۰ سال پیش بود، وضعیت فقط با سرعت بیشتری بدتر می شود. اما علیرغم قطع رابطه بین سهام فناوری و ارزهای دیجیتال، بازار همچنان انعطاف پذیر است.

به این ترتیب، فدرال رزرو ممکن است از ابزار اشتباهی برای این وضعیت استفاده کند، اما این امر حداقل در حال حاضر بازار را متوقف نکرده است.

شرکت های بزرگ فناوری پیش بینی رکود را نادیده می گیرند، سهام را تقویت می کنند

علیرغم مبارزه فدرال رزرو با تورم و انتظارات فعالان بازار مبنی بر اجتناب ناپذیر بودن رکود، سهام در نیمه اول سال ۲۰۲۳ نسبتاً صعودی بودند و این افزایش تا ماه جولای ادامه داشت. اوراق قرضه دوباره در حال فروختن هستند و بازدهی را به بالاترین حد نزدیک به ۲۰۲۲ می‌رسانند در حالی که دارایی‌های پرخطر مانند سهام فناوری در حال افزایش هستند.

توجه به این نکته مهم است که تنها ۷ سهام، از جمله سهام هایی مانند Nvidia، Apple، Amazon و Google، در درجه اول پیشرو در رشد هستند. این سهام به طور نامتناسبی در نزدک وزن دارند.

مربوط: سهام ماینینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۳ عملکرد بهتری از بیت کوین خواهند داشت، اما داده های زنجیره ای نشان دهنده توقف احتمالی است

اوراق قرضه، ارزهای دیجیتال و فناوری بالا

افزایش سهام در فناوری، که عمدتاً به دلیل تبلیغات مبتنی بر هوش مصنوعی و تعداد انگشت شماری از سهام با سقف کلان انجام می شود، همچنین از نقدینگی کمتر در بازار اوراق قرضه منتفع شده است.

آلدن توضیح می دهد که چگونه همه چیز در اواخر سال گذشته شروع شد:

“با این حال، برخی چیزها در ابتدای سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ شروع به تغییر کردند. خزانه داری ایالات متحده شروع به بازگرداندن نقدینگی به بازار کرد، کاهش کمی فدرال رزرو را خنثی کرد و شاخص دلار سقوط کرد. S&P 500. بازار بدهی های دولتی شروع به مشاهده کرد. با پایین آمدن و تثبیت، نقدینگی در بازار اوراق قرضه دولتی شروع به کاهش کرده است و دارایی‌های مختلف مبتنی بر نقدینگی مانند بیت‌کوین مجدداً رشد کرده‌اند.

گزارش پانترا کپیتال در ۱۱ جولای مشاهدات مشابهی را انجام داد و اشاره کرد که نرخ بهره واقعی نیز داستان بسیار متفاوتی نسبت به دهه ۱۹۷۰ دارد.

با توجه به اینکه نرخ بهره واقعی هنوز منفی ۰.۳۵ درصد است، در این گزارش آمده است که «بازارهای سنتی ممکن است با مشکل مواجه شوند و بلاک چین احتمالاً با مشکل مواجه خواهد شد»، تا حدی به این دلیل که «فدرال رزرو باید به افزایش نرخ‌ها ادامه دهد.» می‌تواند پناهگاه امنی باشد. آنها همچنین نتیجه می گیرند که “هنوز ریسک زیادی در اوراق قرضه وجود دارد.”

آنها در ادامه به این نکته اشاره می‌کنند که در حالی که اکثر کلاس‌های دارایی دیگر به نرخ بهره حساس هستند، ارزهای دیجیتال حساس نیستند. همبستگی سال ۲۰۲۲ با سهام بیت کوین ناشی از فروپاشی «موسسات متمرکز بیش از حد اهرمی» بود. در حال حاضر، این همبستگی به سطوح نزدیک به صفر رسیده است.

همبستگی بین بیت کوین و S&P 500. منبع: Pantera Capital

نکته کلیدی در اینجا این است که به نظر می رسد دارایی های پرخطر برای آینده قابل پیش بینی کمتر از قیمت پیشنهادی باشد. با این حال، این روند می تواند به راحتی تا پایان سال معکوس شود.

دن مورهد از Pantera Capital گفت:

با معامله سیکل‌های ۳۵ ساله بازار، آموخته‌ام که دوره روند نزولی بسیار طولانی است. رنجی که سرمایه‌گذار می‌تواند تحمل کند محدود است… یک سال کامل از TerraLUNA/SBF و غیره می‌گذرد. ​​زمان کافی گذشته است، اکنون می‌توانیم تجمع.»

روند قیمت بیت کوین و بازده سال به سال.منبع: Pantera Capital

با نصف شدن در افق و ETF لحظه ای بیت کوین در افق، به نظر می رسد کاتالیزور کریپتو تقریباً در هر شرایطی آماده شکسته شدن است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Brian Nibley

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا