🚨 اخبار ارز دیجیتال

پیشنهاد کمیته بازل برای مدیریت محتاطانه دارایی های رمزنگاری شده پاسخ مفصلی دریافت می کند

جامعه مالی بین‌المللی تمام تلاش خود را کرده است تا از منافع خود دفاع کند، زیرا کمیته بازل نظارت بانکی به بهینه‌سازی مقررات بانکی ادامه می‌دهد.

دوره اظهار نظر برای دومین مشاوره کمیته بازل در مورد نظارت بانکی (BCBS) در مورد برخورد محتاطانه با قرار گرفتن در معرض دارایی های رمزنگاری شده، که در ژوئن ۲۰۲۲ منتشر شد، به پایان رسیده است.

موسسه مالی بین المللی در مورد آن حرف های زیادی برای گفتن داشت. در یک نامه نظر مشترک ۸۴ صفحه ای که در ۴ اکتبر منتشر شد، چندین نظر به طور همزمان این کار را انجام دادند.

همه نظر دهندگان پیام اصلی یکسانی داشتند. ریچارد گری، مدیر امور رگولاتوری در موسسه مالی بین المللی (IIF)، به نمایندگی از گروه کاری انجمن مشترک که در پاسخ نامه شرکت کرد، به کوین تلگراف گفت:

“بانک ها در حال حاضر در مدیریت ریسک و حمایت از مصرف کننده متخصص هستند.”

بر اساس پاسخ مکتوب، برخی ویژگی‌ها و تعدیل‌های رایزنی دوم «با بهره‌گیری از فناوری دفتر کل توزیع‌شده («DLT») توانایی بانک‌ها را در انجام برخی فعالیت‌های بانکداری سنتی به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد و در برخی موارد بانک‌ها می‌توانند به طور مؤثر آن را حذف کنند. . ، واسطه گری مالی و سایر عملکردهای مالی کارآمدتر است. ”

یک رویکرد تکراری برای الزامات ذخیره

دومین مشاوره با اشاره به سند منتشر شده در ژوئن ۲۰۲۱ به نام “مدیریت دقیق مواجهه با ارزهای دیجیتال” نامگذاری شده است. این سند خود بر اساس سند ۲۰۱۹ و پاسخ به آن است. در مقاله ای در سال ۲۰۲۱، کمیته نظارت بانکی بازل دارایی های رمزنگاری شده را به گروه هایی تقسیم کرد و رفتار محتاطانه متفاوتی را برای هر گروه توصیه کرد.

گروه ۱ پیشنهادات کمیته شامل دارایی های رمزنگاری شده بود که می توانست الزامات سرمایه مبتنی بر ریسک را حداقل معادل چارچوب بازل برآورده کند. گروه ۱a به “دیجیتالی سازی دارایی های سنتی با استفاده از رمزنگاری، فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT)، یا فناوری های مشابه، به جای ثبت مالکیت از طریق سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار (CSD)/حساب نگهبانی اشاره دارد. گروه ۱b متشکل از استیبل کوین ها با “راهنمای جدید در استفاده از قوانین فعلی برای گرفتن ریسک های مرتبط با مکانیسم های تثبیت” است.

دارایی های رمزنگاری شده گروه ۲ هیچ یک از چندین معیار طبقه بندی را برآورده نمی کند. از جمله آنها ارز دیجیتال بود. این دارایی ها “مشمول رفتار محافظه کارانه سرمایه ای خواهند بود.” قابل‌توجه‌ترین روش جدید، وزن ریسک ۱۲۵۰ درصدی است که به بانک‌ها اختصاص داده می‌شود، که بانک‌ها را ملزم می‌کند تا سرمایه‌ای معادل ارزش قرار گرفتنشان در معرض این دسته از ارزهای دیجیتال نگه دارند.

مطالب مرتبط: نظر دهندگان ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده در مورد مزایا اختلاف نظر و سردرگمی دارند

یک سند BCBS بدون تاریخ که اخیراً منتشر شده است، قرار گرفتن بانک ها در معرض دارایی های رمزنگاری شده را در پایان سال ۲۰۲۱ ۹.۴ میلیارد یورو تخمین زده است، یا ۰.۱۴٪ از کل مواجهه بانک هایی که دارایی های رمزنگاری شده را گزارش می کنند. این رقم به ۰.۰۱٪ کاهش می یابد، زیرا تمام قرار گرفتن در معرض کریپتو بانک ها نظارت می شود. بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) نزدیک به ۹۰٪ از این قرار گرفتن در معرض را تشکیل می دهند.

تکرار دوم از دست زدن به دقت

پس از بررسی نظرات در مورد مقاله ۲۰۲۱، BCBS تغییراتی در پیشنهادات خود ایجاد کرده است. اینها شامل ایجاد گروه ۲a از دارایی های رمزنگاری شده مشمول مقررات ریسک بازار است که برای برآورده کردن الزامات شناسایی پوشش اصلاح شده است. قرار گرفتن در معرض کریپتوهای گروه ۲ نیز به ۱٪ از سرمایه ردیف ۱ محدود می شود. یک دسته جدید و لیبرال تر «فقط تصویب شده» برای استیبل کوین ها ایجاد شد که دارایی های رمزنگاری گروه ۱ واجد شرایط برای افزودن ریسک زیرساخت به دارایی های دارای وزن ریسک هستند.

کارگروه مشترکی که به مشاوره دوم پاسخ داد کمی متفاوت از گروه هایی بود که در جلسه اول شرکت کردند. ترکیب جدید شامل انجمن بازارهای مالی جهانی، انجمن صنعت آتی، IIF، انجمن بین المللی مبادلات و مشتقات، موسسه بین المللی اوراق بهادار و وام، موسسه سیاست بانکداری، انجمن بین المللی بازار سرمایه و انجمن خدمات مالی است.

نویسندگان پاسخ خاطرنشان می‌کنند که مشارکت بانک‌ها در بخش کریپتو مستلزم برخورد دقیق با دارایی‌های رمزنگاری قابل دوام است، بدون آن “موجودات دارای نظارت ضعیف به بازیگران مسلط در خدمات مرتبط با رمزنگاری تبدیل خواهند شد.” احتمالاً ما یک ارائه‌دهنده خواهیم بود. این نامه ارتباط نزدیکی با پیشنهاد BCBS دارد و از دیدگاه امکان سنجی بانک پاسخ می دهد.

گری IIF به Cointelegraph گفت:

ما از یک چارچوب نظارتی دارایی های رمزنگاری حمایت می کنیم که به طور مناسب محافظه کارانه است، اما نه آنقدر محدود کننده که به طور موثر دخالت بانک ها را مسدود کند. توانایی ارتقای رشد اقتصادی برای ثبات مالی مهم است.

علاوه بر مسائل فنی مانند تعیین قرار گرفتن در معرض سطح ۱ قابل قبول برای دارایی های رمزنگاری شده گروه ۲، این نامه توجه را به مناطقی جلب کرد که محدوده چارچوب پیشنهادی نامشخص بود. انجمن بانکداران ژاپن نیز در پاسخ به رایزنی دوم نگرانی های مشابهی را ابراز کرد. هو بنتون، معاون ارشد و مشاور سیاست انجمن بانکداران ملی نیز ارزیابی فنی دقیقی از قانون پیشنهادی نوشت.

نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا