اخبار ارز دیجیتال

معامله ای که هرگز شکست نمی خورد؟معامله گران بیت کوین که میانگین هزینه دلار را انجام می دهند سودآور هستند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

سرمایه‌گذارانی که به‌طور میانگین هزینه‌های دلاری را برای بیت‌کوین در طول زمان اعمال کرده‌اند، صرف‌نظر از زمانی که اجرای استراتژی را آغاز کرده‌اند، سودآور بوده‌اند.

میانگین وزنی هزینه بیت‌کوین‌های خریداری شده اخیراً به سطحی رسیده است که به این معنی است که همه سرمایه‌گذارانی که به طور مداوم بیت‌کوین (BTC) به طور مداوم با قیمت دلاری متوسط ​​هستند، بدون توجه به دوره نگهداری، اکنون سودآور هستند.

این خبر در حالی منتشر می شود که قیمت بیت کوین که بر حسب دلار آمریکا اندازه گیری می شود، همچنان بیش از ۵۰ درصد از بالاترین قیمت خود یعنی حدود ۶۹۰۰۰ دلار کاهش یافته است.

با این وجود، بسیاری از کارشناسان مالی در این زمینه همچنان به این ایده پایبند هستند که کل وجود بیت کوین و ارزش بازار تقریباً ۶۰۰ میلیارد دلاری آن بر اساس نوعی طرح هرمی است. برخی دیگر همچنان انکار می کنند که پس انداز در سخت ترین شکل پولی که تاکنون شناخته شده است، تا کنون، نظریه برتر سرمایه گذاری است که بر سایرین غلبه کرده است.

بله، ممکن است خطرآفرین باشد. و بله، نوسانات ذاتی در منطقه است. با این حال، در نظر گرفتن چنین عواملی به صورت مجزا، تحلیل مناسبی از سرمایه گذاری ارائه نمی دهد. استراتژی‌های جایگزین موجود باید همراه با متغیرهای دیگری مانند:

  • محیط کلان فعلی چیست و چگونه ممکن است در آینده تغییر کند؟
  • نسبت ریسک به پاداشی که یک استراتژی در مقایسه با استراتژی های دیگر ارائه می دهد چیست؟
  • آیا تنوع منجر به بهینه‌سازی نمایه ریسک-بازده می‌شود یا اینکه همه‌چیز با YOLO بازده بهتری را به همراه دارد؟

اینها تنها تعدادی از سوالات بالقوه ای هستند که ممکن است در رابطه با ادعاهای مربوط به میانگین بلندمدت هزینه دلار به BTC ارزش بررسی داشته باشند.

بیایید به برخی از داده ها بپردازیم تا به روشن شدن همه اینها کمک کنیم.

بیت کوین از سرمایه گذاری های سنتی بهتر عمل می کند

برخی از سرمایه‌گذاران، مانند سرمایه‌گذاران Adamant Research، مدت‌هاست که به واقعیت مطلوب‌ترین نسبت ریسک/پاداش بیت‌کوین اشاره کرده‌اند.

ما تأیید می‌کنیم که نسبت ریسک به پاداش بلندمدت بیت‌کوین در حال حاضر مطلوب‌ترین نسبت هر سرمایه‌گذاری نقدی در جهان است. ما انتظار داریم یک بازار صعودی قوی ظهور کند.»

این گروه اظهارات مشابهی را در بازارهای نزولی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۱ بیان کرد.

سبد استاندارد ۶۰/۴۰ طی پنج سال گذشته چگونه عمل کرده است؟در مورد طلا چطور؟ مشاور املاک؟

نمودارهای زیر نشان دهنده خوبی از عملکرد نسبی چندین ارز و کلاس دارایی در برابر BTC است.

نیازی به گفتن نیست که هنگام مقایسه عملکرد استراتژی DCA با بیت کوین و به معنای واقعی کلمه هر دارایی دیگر، موارد قابل مقایسه بسیار کمی وجود دارد.

متنوع کنیم یا نه؟

مدیران دارایی سنتی تمایل به پیروی از قوانین خاصی دارند که یکی از آنها ایده تعادل مجدد است. بر اساس این ایده، زمانی که یک دارایی خاص عملکرد خوبی دارد، سود باید برداشت و در جای دیگری توزیع شود.

شما می توانید این را به عنوان نوعی «تنوع در حرکت» در نظر بگیرید. اما چه از ابتدای ایجاد سبد سرمایه‌گذاری درباره تنوع‌سازی بحث کنیم و چه در طول زمان، چنین استراتژی‌هایی از لحاظ تاریخی جزو ریسک‌پذیرترین و سوداگرانه‌ترین دارایی‌های تمام دوران محسوب می‌شوند.

پاسخ ساده است. زیرا همانطور که مایکل تالر می گوید، انجام این کار به معنای «فروش برندگان و خرید بازندگان» است.

بر اساس ۵ سال، BTC/USD 376 درصد افزایش یافته است. این را با S&P 500 یا حدود ۵۵ درصد طلا مقایسه کنید.

نمودار ۵ ساله BTC، SPY و طلا. منبع: TradingView

اگر همیشه از بیت کوین سود ببرید و آن را در دارایی های دیگر سرمایه گذاری کنید، پتانسیل پرتفوی شما آسیب خواهد دید. درآمد سود سهام آن را جبران نمی کند، به جز کسانی که سبدهای چند میلیون دلاری را مدیریت می کنند. و حتی در این صورت، درآمد بالقوه با عایدی سرمایه ناشی از داشتن یک موقعیت بزرگ بیت کوین کم می شود.

مفهوم “ریسک” اغلب بر نوسانات و نزولی احتمالی دلالت دارد، اما در مورد خطرات مرتبط با “ایمن بازی” چطور؟ آیا سرمایه گذاران نباید نگران باشند که پرتفوی آنها ممکن است به سختی با تورم هماهنگی داشته باشد؟

مربوط: CPI به کمبود عرضه بیت کوین پاسخ می دهد – ۵ نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

روندهای کلان که باید در نظر گرفته شوند

طرفداران بیت کوین و استراتژی DCA مدتهاست که استدلال کرده اند که BTC به عنوان محافظ نهایی در برابر تورم مالی و عدم اطمینان در سراسر بازارهای مالی عمل می کند.

با وجود تمام تلاش منتقدان برای تخریب این داستان، این داستان در فضای مجازی منتشر شد.

برای اثبات آن کافیست به سقوط بانک در سال ۲۰۲۳ و افزایش بیت کوین نگاه کنید. علاوه بر این، در حالی که عبارت «خیلی برای پوشش تورم» در سال ۲۰۲۲ که بیت کوین از بالاترین سطح تاریخ سقوط کرد، محبوب بود، به نظر می رسد این ایده به طرز عجیبی در سال ۲۰۲۳ از بین رفته است.

نمودار BTC/USD از سال تا به امروز. خطوط عمودی نشان دهنده تاریخ فروریختن دروازه نقره است. منبع: TradingView

وقتی صحبت از چاپ پول می‌شود، احتمالاً هیچ الگوی رمزنگاری معروف‌تر از «دستگاه چاپ پول go brrr» وجود ندارد.

بخش بزرگی از آنچه باعث موفقیت این میم شد حقیقت پشت آن بود. به عبارت دیگر، رشد عرضه پول M2 از ابتدای پیدایش با قیمت BTC/USD ارتباط زیادی داشته است.

با وجود کاهش عرضه ارز و سرعت تولید ارز در این روزها، دلیل کمی وجود دارد که باور کنیم پرس جادویی پول از بین رفته است. شاید فقط به طور موقت در خواب زمستانی است.

آهسته و پیوسته برنده مسابقه شوید

برای بسیاری از بدبین های بیت کوین و رمزارز، هیچ مدرکی باورهای آنها را تغییر نمی دهد. قبلاً یک شرکت هرمی بود و همیشه برای آنها یک شرکت هرمی خواهد بود. با این حال، گردانندگان قرص های نارنجی را خوردند و در حقیقت مشارکت کردند و از پاداش عادلانه خود بهره مند شدند.

آنها می توانند دیگران را به هدف خود دعوت کنند، اما هیچ کس نمی تواند جهان بینی خود را به دیگران تحمیل کند. حتی اگر این دیدگاه مدت ها پیش بدیهی بود.

بیت کوین تا به امروز ۸۷ درصد افزایش یافته است. با این حال، قیمت ۴۴ درصد کمتر از بالاترین قیمت خود یعنی ۶۹۰۰۰ دلار است. نیمه عمر بعدی کمتر از یک سال است و برای می ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است.

به دنبال این رویداد، به طور گسترده انتظار می رود که قیمت بیت کوین می تواند در طول این چرخه به محدوده شش رقمی یا بالاتر برسد، با چشم انداز افزایش پذیرش سازمانی در آینده نزدیک.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.نویسنده: Brian Nibley

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا