اخبار ارز دیجیتال

۳ اشتباه اصلی که هنگام معامله در بازار آتی ارزهای دیجیتال باید از آن اجتناب کنید

معامله گران کریپتو عاشق سرمایه گذاری «تقلید» و «دژن» با استفاده از اهرم بالا در بازار آتی هستند، اما بیشتر معامله گران قربانی این سه اشتباه کلیدی می شوند.

بسیاری از معامله گران اغلب تصورات اشتباه نسبتاً بزرگی را در مورد معاملات آتی ارزهای دیجیتال در مبادلات مشتقات، به ویژه خارج از حوزه مالی سنتی بیان می کنند. رایج ترین اشتباهات مربوط به تفکیک قیمت بازار آتی، کارمزدها و تأثیر انحلال بر محصولات مشتقه است.

بیایید سه اشتباه ساده و تصورات نادرستی را که معامله گران هنگام معامله در معاملات آتی ارزهای دیجیتال باید از آن اجتناب کنند را بررسی کنیم.

قراردادهای مشتقه در قیمت گذاری و معاملات با قراردادهای نقدی تفاوت دارند

در حال حاضر، مجموع سود آزاد معاملات آتی در بازار ارزهای دیجیتال بیش از ۲۵ میلیارد دلار است و معامله گران خرده فروشی و مدیران صندوق های با تجربه از این ابزارها برای استفاده از موقعیت های ارز دیجیتال خود استفاده می کنند.

قراردادهای آتی و سایر مشتقات اغلب برای کاهش ریسک یا افزایش قرار گرفتن در معرض استفاده می شوند و علیرغم این تفسیر رایج، در واقع برای استفاده در قمار منحط در نظر گرفته شده اند. این یک چیز نیست.

معمولاً در قراردادهای مشتقات رمزنگاری، چند تفاوت در قیمت گذاری و معاملات نادیده گرفته می شود. به همین دلیل معامله گران باید حداقل در هنگام ورود به بازار آتی این تفاوت ها را در نظر بگیرند. حتی سرمایه گذاران هوشمند مشتقات در دارایی های سنتی مستعد اشتباه هستند، بنابراین مهم است که قبل از استفاده از اهرم، ویژگی های موجود را درک کنید.

اکثر خدمات معاملات ارزهای دیجیتال از دلار آمریکا استفاده نمی کنند، حتی اگر قیمت دلار آمریکا را نشان دهند. این یک راز ناگفته بزرگ و یکی از دام‌هایی است که معامله‌گران مشتقه با آن مواجه هستند، که ریسک‌ها و اعوجاج‌های بیشتری را هنگام معامله و تجزیه و تحلیل بازارهای آتی ایجاد می‌کند.

مسئله فوری عدم شفافیت است و مشتریان واقعاً نمی دانند که آیا یک قرارداد با یک استیبل کوین قیمت گذاری شده است یا خیر.

آتی تخفیف می تواند با شگفتی همراه باشد

معاملات آتی اتر (ETH) که قرار است در ۹ سپتامبر و ۳۰ دسامبر منقضی شود، با قیمت ۲۲ دلار، ۱.۳٪ کمتر از قیمت های فعلی در صرافی های لحظه ای مانند Coinbase و Kraken معامله می شود. این تفاوت ناشی از انتظار ادغام سکه‌های فورک است که ممکن است در طول ادغام اتریوم رخ دهد. به خریداران قراردادهای مشتقه، هیچ سکه رایگانی که دارندگان اتر ممکن است دریافت کنند، تعلق نمی گیرد.

Airdrops همچنین می‌تواند باعث کاهش قیمت‌های آتی شود، زیرا دارندگان قرارداد مشتقه هیچ پاداشی دریافت نمی‌کنند، اما هر صرافی مکانیسم‌ها و ریسک‌های قیمت‌گذاری خاص خود را دارد، بنابراین تنها موردی که مثلاً در معاملات آتی Polkadot Quarterly بایننس و OKX صدق نمی‌کند. معامله با تخفیف به قیمت DOT صرافی نقطه ای.

حق بیمه سه ماهه بایننس پولکادوت (DOT).منبع: Trading View

توجه داشته باشید که قراردادهای آتی از ماه می تا آگوست با تخفیف ۱.۵٪ تا ۴٪ معامله می شود. این عقب ماندگی نشان دهنده کمبود تقاضا از سوی خریداران اهرمی است. با این حال، با توجه به روند بلندمدت و این واقعیت که پولکادوت بین ۲۶ ژوئیه و ۱۲ آگوست ۴۰ درصد افزایش یافت، عوامل خارجی ممکن است نقش داشته باشند.

قیمت‌های قراردادهای آتی از مبادلات نقدی جدا می‌شوند و معامله‌گران را ملزم می‌کند تا اهداف و سطوح ورودی خود را هر بار که از بازار فصلی استفاده می‌کنند، تنظیم کنند.

کارمزدهای بالاتر و جداسازی قیمت باید در نظر گرفته شود

مزیت اصلی قراردادهای آتی اهرم است، یعنی توانایی معامله مبالغ بیشتر از سپرده اولیه شما (وثیقه یا مارجین).

سناریویی را در نظر بگیرید که در آن یک سرمایه گذار ۱۰۰ دلار سپرده گذاری می کند و با استفاده از اهرم ۲۰ برابری معاملات آتی بیت کوین (BTC) به ارزش (طولانی) ۲۰۰۰ دلار خریداری می کند.

قراردادهای مشتقه عموماً کارمزد معاملاتی کمتری نسبت به نشانگرهای نقطه ای دارند، اما برای معاملات ۲۰۰۰ دلاری کارمزد ۰.۰۵ درصد اعمال می شود. بنابراین، یک بار ورود و خروج از یک موقعیت ۴ دلار هزینه دارد. این معادل ۴ درصد از مبلغ سپرده اولیه است. شاید زیاد به نظر نرسد، اما با افزایش فروش، این بارها اضافه می شوند.

حتی اگر معامله گران هزینه ها و مزایای اضافی استفاده از کالاهای آتی را درک کنند، عنصر ناشناخته تنها در شرایط نوسان بازار ظاهر می شود. جدایی بین قراردادهای مشتقه و مبادلات نقدی منظم معمولاً به دلیل انحلال است.

صرافی‌های مشتقه مکانیزم‌های داخلی برای بستن موقعیت‌ها دارند، زمانی که وثیقه معامله‌گر برای پوشش ریسک ناکافی می‌شود. این مکانیسم انحلال می تواند منجر به عملکرد چشمگیر قیمت و در نتیجه جدا شدن از قیمت شاخص شود.

این تحریف ها باعث انحلال بیشتر نمی شود، اما سرمایه گذاران ناآگاه ممکن است به تغییرات قیمتی که فقط در قراردادهای مشتقه رخ می دهد واکنش نشان دهند. برای روشن‌تر شدن، مبادلات مشتقه برای محاسبه قیمت‌های شاخص مرجع به منابع قیمت‌گذاری خارجی، معمولاً از بازار نقدی معمولی تکیه می‌کنند.

هیچ مشکلی در این فرآیندهای اختصاصی وجود ندارد، اما هر معامله گر باید قبل از استفاده از اهرم، پیامدهای آن را در نظر بگیرد. هنگام معامله در بازار آتی، باید تأثیر جداسازی قیمت، افزایش کارمزدها و انحلال را تجزیه و تحلیل کنید.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً است نویسنده آنها لزوماً نظرات Cointelegraph را منعکس نمی کنند. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا