صرافی آنلاین طلا

اگر اندک آشنایی بازارهای مالی داشته باشید، می‌دانید که کمتر کسی طلای فیزیکی نگهداری می‌کند. بیشتر افراد به دنبال نگهداری گواهی طلا، طلای دیجیتال و یا سپرده طلا می‌باشند که در ادامه به صورت جامع و کامل بررسی خواهیم کرد. دقت کنید که از صرافی آنلاین طلا می‌توانید طلای فیزیکی نیز خریداری کنید. به همین دلیل بسیار مهم است که از یک صرافی معتبر طلا خریداری کنید که علاوه بر قیمت مناسب، تحویل امن نیز داشته باشد.

به صورت کلی صرافی اینترنتی طلا خدمتی جدید است که در ایران کمتر کسی با آن آشنایی دارد، به همین دلیل است که  مشاورین موبو ارز تمام تلاش خود را به کار خواهند گرفت که این موضوع را به صورت دقیق بررسی کنید و اطلاعاتی به روز تقدیم شما عزیزان کنند.

صرافی اینترنتی طلا چیست؟

صرافی اینترنتی طلا

صرافی آنلاین طلا یک مرکز مبادله فیات با طلا است که در آن طلا به چندین روش و فرمت متفاوت قابل دسترس می‌‌باشد و هر کس با توجه به نیاز خود بهترین حالت آن را انتخاب می‌کند و از مزایای خرید و فروش طلا بهره‌مند می‌شود. در حال حاضر صرافی تخصصی ویژه طلا بسیار کم می‌‌باشد و معمولا برخی از صرافی‌های آنلاین دلار اقدام به خرید و فروش طلا می‌کنند. بیشتر صرافی‌های آنلاین طلا به عنوان مرجع قیمت گذاری شناخته می‌شود.

برخی از صرافی‌های آنلاین طلا به صورت تخصصی روی طلا جهانی کار می‌کنند که ریسک سرمایه گذاری و دانش تخصصی استفاده از آن ها بسیار حائز اهمیت است. شما می‌توانید طلای جهانی را با لوریج خرید و فروش کنید و کسب درآمد داشته باشید. دقت کنید که چنین مراکزی با بروکر کاملا تفاوت دارند و هر دو واحدی مجزا شناخته خواهند شد. در صرافی آنلاین افراد می‌توانند با ارز دیجیتال و یا فیات «پول رایج کشورهای مختلف» اقدام به خرید و فروش طلا کنند. تمامی معاملات به صورت دو طرفه انجام خواهد شد. به همین دلیل کسانی که قصد فروش اوراق فیزیکی طلا و یا طلای آب‌شده دارند، باید به صورت OTC معاملات خود را انجام دهند.

متاسفانه به دلیل سخت گیری مالیاتی که در حال حاضر در کشور ما برقرار شده است، بیشتر کسانی که از صرافی آنلاین طلا استفاده می‌کنند، قصد دور زدن مالیات ها را دارند که امری سخت می‌‌باشد. چرا که شخص برای دریافت مجوز از بانک مرکزی لازم است که به یک سری تعهدات پایبند باشد.

چه مدل طلایی در صرافی آنلاین طلا معامله می‌شود؟

انواع طلای قابل معامله

یکی از سوالات رایج در مورد صرافی آنلاین طلا نوع طلای قابل معامله آن است. لازم به ذکر است که این سوال پاسخ واحدی ندارد. چرا که هر صرافی با توجه به نوع خدمات خود از یک فرمت طلا استفاده می‌کند. حتی برخی از سایت‌های صرافی آنلاین طلا فقط قیمت گذاری می‌کنند و خرید و فروش طلا را با مراکز خاص انجام میدهند. با این حال نگاهی جامع به انواع فرمت‌های خرید و فروش طلا خواهیم داشت.

طلای فیزیکی به صورت شمش و یا آبشده

طلای فیزیکی

قدیمیترین صرافی‌های طلا با اعلام یک نرخ واحد اقدام به خرید و فروش طلای فیزیکی می‌کنند. در این حالت شما از سایت، اپلیکیشن و یا شبکه‌های اجتماعی آن ها طلا خریداری می‌کنید، سپس طلا به بسته بندی شده برای شما ارسال می‌شود. خرید از چنین مراکزی بسیار سخت است و نیاز به تخصص بالا دارد. البته این صرافی‌های آنلاین طلا به شما این امکان را میدهند که طلای مورد نظر خود را به صورت OTC «حضوری» خریدار و فروش کنید، اما حجم معاملات طلای مورد نظر از اهمیت بسیار زیادی وجود دارد. عموم افراد جامعه صرفا برای قیمت گرفتن از چنین صرافی‌هایی استفاده می‌کنند.

گواهی طلای فیزیکی

گواهی طلای فیزیکی

برخی از افراد گواهی طلای فیزیکی را خریداری می‌کنند و در صرافی‌ آنلاین طلا به فروش میرسانند. دقت کنید که این روش باید مورد تایید بانک مرکزی باشد، در غیر این صورت چنین کاری برای شما دردسر ساز خواهد شد. چرا که خود بانک مرکزی گواهی طلای فیزیکی را از طریق بورس کالا خرید و فروش می‌کند. به همین دلیل نیز برای خرید گواهی طلای فیزیکی به شما پیشنهاد می‌کنیم که از بورس کالا استفاده کنید. برخی موارد قصد خرید گواهی طلای فیزیکی از مراکز امانات و یا شرکت‌های طلا سازی دارید، شرایط کاملا متفاوتی خواهد داشت.

اونس جهانی طلا

اونس جهانی طلا

صرافی آنلاین طلا که به صورت بین المللی کار می‌کنند به شما این امکان را میدهند که اونس طلای جهانی را با یک کارمزد مشخص خریداری کنید. نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید، خرید و فروش اونس جهانی بدون اهرم می‌‌باشد. اگر بخواهید طلای جهانی را با اهرم خریداری کنید، ریسک کال مارجین شدن وجود دارد. به همین دلیل حتی استفاده از اهرم ۱ تا ۵ در معاملات SPOT اشتباه خواهد بود.

تتر گلد

تتر گلد

اکثر صرافی‌های آنلاین طلا مشغول خرید و فروش تتر گلد می‌باشند. هر واحد تتر گلد قیمتی معادل یک اونس طلا دارد. از مهمترین مزایای تتر گلد حالت نگهداری آن است که به صورت امن در بستر شبکه بلاک چین انجام می‌شود. دقت کنید که آشنایی با مباحث اولیه بلاک چین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید تا شبکه مناسب انتقال را انتخاب کنید و کول والت مناسب آن را نگهداری کنید.

گواهی سکه طلا | سکه طلای فیزیکی

گواهی سکه طلا سکه طلای فیزیکی

در برخی از صرافی‌های آنلاین طلا، قیمت گواهی سکه طلا و همچنین سکه طلا اعلام می‌شود. با توجه به قیمت گذاری مناسب و همچنین اعتبار بالایی که دارند، امکان خرید و فروش سکه طلا در آن ها وجود دارد. اما نکته بسیار مهمی که باید مد نظر قرار دهید، خرید سکه طلا به صورت حضوری و با استفاده از دانش افراد متخصص می‌‌باشد. متاسفانه در این بخش کلاهبرداری بسیار زیادی صورت گرفته است، به همین دلیل باید فاکتور رسمی دریافت کنید تا خیال شما اندکی راحت باشد.

مزایای و معایب خرید و فروش طلا در صرافی آنلاین طلا چیست؟

خرید و فروش طلا در صرافی آنلاین طلا

استفاده از صرافی آنلاین طلا برای کسانی مناسب است که دانش کافی دارند و تجربه کافی نیز در حوزه طلا به دست آورده‌اند. در غیر این صورت از صرافی آنلاین طلا به عنوان یک مرجع قیمت گذاری استفاده کنید تا قیمت روز طلا در فرمت‌های مختلف را به دست آورید.

مزایای صرافی آنلاین طلا

مزایای صرافی آنلاین طلا

 • در هر ساعت از شبانه روز امکان خرید و فروش طلا وجود دارد
 • مکانیزم عرضه و تقاضا قیمت را مشخص می‌کند و دلالان در این میان نقشی ندارند
 • طلا بدون ناخالصی را معامله می‌کنید و همین موضوع خرید و فروش آن را ساده می‌کند
 • در صورتی که طلای دیجیتال خریداری کنید از سرقت در امان است
 • مهمترین عامل تاثیر گذار روی معاملات شما قیمت طلای جهانی است و سیاست بانک‌های مرکزی تاثیر چندانی ندارد
 • در صورتی که معاملات خود را به صورت امن انجام دهید، معاف از مالیات است
 • با هر میزان سرمایه ای می‌توانید به معاملات وارد شوید
 • پوشش ارزش پول شما در مقابل تورم
 • قابلیت نقد شوندگی بالایی دارد
 • تنوع سرمایه گذاری در حوزه طلا بسیار زیاد است

معایب صرافی آنلاین طلا

معایب صرافی آنلاین طلا

 • عدم مالکیت طلا گاها می‌تواند مشکل ساز شود
 • نقل و انتقال طلا نیاز به دانش و تجربه زیاد دارد
 • قیمت ها به صورت لحظه ای نوسان می‌کنند و خرید و فروش در زمان اشتباه می‌تواند آسیب جدی به سرمایه شما وارد کند

نحوه انتخاب صرافی آنلاین طلا معتبر چگونه است؟

انتخاب صرافی آنلاین طلا معتبر

در این بخش مهمترین مواردی که در هر صرافی آنلاین طلا باید بررسی کنید، مطرح می‌شود. دقت کنید که اولین و مهمترین نکته ای که قبل از باز کردن حساب در یک صرافی آنلاین طلا مورد بررسی قرار می‌گیرد، روابط صرافی با ایرانی ها می‌‌باشد. در برخی مواقع شما یک صرافی واقعا امن انتخاب می‌کنید، اما به ایرانی ها خدمات نمیدهد و حتی دارایی آن ها را بلوکه می‌کند.

 • مجوز

صرافی آنلاین طلا داخلی باید از بانک مرکزی مجوز داشته باشد و نهادهای امنیتی مانند پلیس فتا نیز آن را تایید کرده باشد. در صورتی که خرید و فروش طلا در صرافی آنلاین طلا بین المللی دارید، باید مجوزهای آن از سمت کشور ثبت شده را بررسی کنید.

 • شهرت

یکی از مهمترین نکاتی قبل از ثبت نام یک صرافی آنلاین طلا باید انجام دهید، بررسی شهرت او در شبکه‌های اجتماعی و همچنین فضای آنلاین است. در صورتی که نظرات منفی و حواشی پیرامون آن زیاد است، بهتر است که حتی برای بررسی قیمت نیز از آن استفاده نکنید.

 • امنیت

از مهمترین مواردی که در صرافی آنلاین طلا باید بررسی کنید، امنیت نگهداری سرمایه شما است. از طرفی در زمان انتقال و یا دریافت طلای دیجیتال و یا پول امنیت حساب شما تامین شود.

 • کارمزد مناسب رقابتی

با توجه به این که تعداد صرافی آنلاین طلا بسیار کم است، برخی از آن ها کارمزد معاملاتی خارج از عرف دریافت می‌کنند که می‌تواند برای شما چالش برانگیز باشد. به همین دلیل بهتر است که قبل از معامله کارمزد آن را بررسی کنید.

 • پشتیبانی قوی

از مهمترین مواردی که در یک صرافی آنلاین طلا بررسی می‌شود، پشتیبانی نقل و انتقال است. در صورتی که پشتیبانی دقت و سرعت عمل بالایی در انجام وظایف خود نداشته باشد، می‌تواند برای خریدار و یا فروشنده چالش ایجاد کند و منجر به ابطال معاملات آن ها شود.

در این پست آموزشی به صورت اجمالی اما کاربردی در مورد صرافی آنلاین طلا صحبت کردیم. در صورتی که تجربه استفاده از صرافی آنلاین طلا دارید، در بخش نظرات با ما مطرح کنید و نکته مثبت و یا نکته منفی آن ها را نیز با ما در میان بگذارید. با این که استفاده از صرافی آنلاین طلا در دنیا امری مرسوم است، اما در ایران هنوز رایج  نیست و همین موضوع می‌تواند منجر به فیشینگ اطلاعاتی و مشکلاتی از این دست شود. به همین دلیل بهتر است که قبل از انجام هرگونه معامله در صرافی‌های آنلاین طلا در مورد آن تحقیق انجام دهید تا به یک نتیجه مناسب دست پیدا کنید.

دکمه بازگشت به بالا